| TheExpert01 a întrebat:

Eu imi doresc foarte mult sa cant! Chiar daca sunt mic(13) multa lume spune ca am voce(prieteni, profesoru) dar am 2 probleme:1.Nu pot canta in romana!(cel mai bine cant in engleza si spaniola ) si 2.Imi e rusine sa cant cu oameni mari de fata(ca in rest de ex in clasa cant de mereu zice dirigenta ca-s nebun)Deci intrebarea mea ar fi:Ar trebui sa iau lectii de canto(in cam ce consta si cat ar costa?), cum sa am mai multa incredere in mine?"FUNDA FARA BATERE DE JOC

Răspuns Câştigător
| IancuSilviu a răspuns:

happy daca chiar crezi ca ai talent nu te lasa batut ...incepe usor cantele parintilor, rudelor, vecinilor pana prinzi curaj si pentru public larg!

Lectiile de conto sunt foarte bune ..iti ofera o alta viziune la cum sa abordezi o piesa si ce tehnica sa utilizeziwinking

Succes si sa te vad la tv in viitor big grin Funda?

1 răspuns:
| Park1Suin a răspuns:

Nu e nimic ca canti in engleza si nu in romana.Nu esti mic.Tot artistii incep de mici cu repetitii, canto.Ca s-a ai mai multa incredere in tine, participa la concerte, astfel te vei obisnui cu scena si cu multimea. Posteaza-ti cantecele cantate de tine pe internet, poate te va descoperi cineva. Poate cineva va vrea s-a te ia intr-o trupa.Toate sansele.Tu macar canti, eu nici acum nu stiu ce tip de voce am sau ce fel de muzica mi se potriveste.