| ICanLoveYou a întrebat:

EXISTA IN PLOIESTI UN SPITAL DE COPII ABANDONATI SAU UN ORFELINAT? PENTRU CA VREAU SA MERG CU CLASA MEA SA LE DAM JUCARII.VA ROG ajutati-ma[-O

Răspuns Câştigător
| alinosh a răspuns:

Eu sunt din ploiesti si nu am auzit sa existe asa ceva dar stiu ca este un orfelinat la valea plopului... dar mai bine sugereaza-i asta doamnei invatatoare sau doamnai diriginte si organizati aceasta actiune cu scoala...astfel se vor ocupa de detalii directorul si cu alti profesoti...si pe langa asta sunt sigura ca mai sunt cpii inafaa de cei dn clasa ta care vor si ar putea sa doneze jucarii si imbracaminte...si asa bietii copii ar avea chiar mai mult... :*

3 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Felicitari e un gest foarte frumos big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului și informează-te. Asta la tine în localitate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca var pasa vreun pic mai mult ati stii ca orfelinat este la Nord. Langa scoala 24 fosta 30.Este exact intre mestesugaresc si Piata nord.