| bladdddd a întrebat:

Exista vreun program, soft ceva care sa imi schimbe rezolutia la pc exact cum vreau eu?

3 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Xp
http://www.youtube.com/watch?v=s6qmSuBKGR0
Click dreapta pe desktop, personalize, display(in stanga jos), adjust resolution(stanga sus) si la resolution selectezi cat vrei apoi dai OK.Click dreapta pe desktop si la view alegi large, medium, sau small icons.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Rezolutia maxima a display-ului de la pc este data prin fabricatie si mai mare nu o poti face. Pentru a schimba rezolutia n-ai nevoie de program. Dai clic dreapta pe display si intri in Screen resolution si de la Resolution o poti seta, apoi dai Apply si OK.

| bladdddd explică:

Stiu cum se seteaza rezolutia la pc!
Dar eu ziceam ca sa o pot seta eu...
rezolutia maxima pe care o suporta pc meu este 1366x768 si cu vreun program ceva sa o pun de ex> 900x1600

DAR multumesc oricum la amandoi!