| ριтιquтss a întrebat:

Fetele, eu sunt la dansuri iar maine am spectacol si vreau sa'mi fac parul mai frumos (aranjat).
Spuneti'mi si mie cum sa imi fac parul ca vreau sa arat bine happy.
Va roooooooooog!
Multumesc!

FUNDA si VOT [pentru cel mai frumos aranjament)

P. S : am parul un pic mai lung de umeri happy.

Răspuns Câştigător
| AdeNoid a răspuns:

Eu am parul destul de lung, este ondulat si uneori greu de aranjat.
Multi spun ca aceasta metoda arde parul, dar daca nu o folosesti prea des, placa de par te poate ajuta uneori.
Poti sa iti indrepti parul cu placa(in caz ca ai par cret sau ondulat), asta iti schimba total lookul sau poti sa il ondulezi usor daca il i drept.
Deasemenea poti sa iti prinzi parul intr-un coc dragut pe care sa il"fixezi" cu fixativ.Trebuie doar sa prinzi parul ca si cum ai vrea sa iti faci o coada si sa il rasucesti.mie imi reuseste si imi place mult aceasta coafeura.
Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

2 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Poti sa ti-l faci coc, poti sa til ondulezi cu ondulatoru de par si apoi sa ti prinzi in coada sau poti doar sati ondulezi parul si sa til lasi desprins. Poti sa til prinzi in coada(fara sa-ti dai cu ondulatorul)si sa lasi cateva suvite pe afara. Sper ca te-am ajutat big grin

| ladyPEARL a răspuns:

Ok depinde la ce dansuri esti dar eu ti-as recomannda sa iti prinzi parul in coc este cea mai buna solutie si vei face si impresie buna!