| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Atunci cand mergi la medicul de familie sa-ti deie acea foaie cum ca esti apt pentru sport, el trebuie sa te masoare, cantareasca, verifice pulsul sau pur si simplu face acea foaie?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal e sa te verifice, dar daca esti de mult in evidenta doctorului respectiv, te stie fara boli cronice nu te mai verifica

| Epigonul a răspuns:

Depinde de medic.Normal si corect ar fi sa te consulte, sa vada intr-adevar ca esti apt sau nu pentru efort fizic, eu de exemplu cand mergeam, imi dadea pur si simplu adeverinta si nimic mai mult.

| acidickiddo a răspuns:

Exact cum zice Epigonul si doctora mea obisnuia sa faca la fel.Dar normal ar fi sa.ti faca o serie de analize si examinari ca sa vada daca suferi de ceva.In urma lor, dupa rezultatele concrete, doctorul iti face adeverinta, daca esti apt sau nu pentru efort fizic.Depinde de fiecare cum procedeaza.

| piciux23 a răspuns:

Depinde de medic, mie mereu mi-a dat fara sa ma consulte, corect si legal ar fi sa te consulte ca sa afle daca esti apt sau nu.bafta!