| YukyTsukiyomi a întrebat:

FUNDA!

Buna,in curand am sa am banchetul si se organizeaza un concurs..ma rog!

Este o proba, in care trebuie sa-i spun partenerului meu o declaratie de dragoste si aici apelez la ajutorul vostru.Imi puteti da o declaratie de dragoste frumoasa, pe care as putea sa i-o dedic?

Răspuns Câştigător
| LovellyAngel a răspuns:

Uite cateva idei:
-Te voi iubi si atunci cand marile vor seca… Te voi iubi si atunci cand stancile se vor topi…. Te voi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi!
-Dragostea inseamnã sã respiri, sã speri, sã ierti. sã iubesti. Dacã as fi un nor as sta tot timpul deasupra ta, dacã ai fi pãmânt eu as fi apã, dacã ai fi "rãutatea", eu as fi puritatea. Te iubesc foarte mult si cred cã fãrã tine nu as mai putea trãi in aceastã lume, care m-i s-ar pãrea ca ziua fãrã soare sau noaptea fãra stele.
-Ti-am scris o scrisoare cu picãturi de ploaie iar cu vântul ti-am soptit-o. Am chemat vântul si i-am spus sã te mângâie; am adus pãsãrile si le-am pus sã-ti cante. Am inflorit copacii pentru tine si am topit zãpada. Iubitule, dacã incã nu ti-ai dat seama, sã stii cã eu sunt primavara si, si… Te iubesc! Te iubesc! Te iubesc!

2 răspunsuri:
| anoxdox a răspuns:

Pfff sunt mort la declaratii de dragoste straight face laughing dar triasi recomanda sa cauti pe google poate gasesti ceva frummos happy

| cristians a răspuns:

Deci e una care am inventato :
Copii au aparut din cauza dragostei
Iubirea a aparut din cauza noastra
O capodopera a aparut din cauza dragostei pentru meserie
Lumea moderna a aparut din cauza noastra
Noi am aparut din cauza iubirii dintre noi dar si din cauza noastra pentru ca iubim

Te iubesc.