| alexutza222 a întrebat:

(funda)Cum sa ma machiez daca am ochii albastri si parul saten deschis?

Multumesc anticipat!:*happy

Răspuns Câştigător
| andreeaaa1 a răspuns:

Http://amelie.ro/beauty_queen/cum-sa-te-machezi-daca-ai-ochii-albastri
Daca ai parul saten, tenul deschis si ochii albastri, alege pentru machiaj:

Creion dermatograf: albastru, negru, gri sau roz;
Fard: albastru, roz, gri, fildes, turcoaz;
Rimel: negru sau maro inchis.

6 răspunsuri:
| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Cu un albastru deschis si rimel. Si eu am ochii albastri si parul saten deschis dar nu prea ma machiez big grin

| abcdefgh a răspuns:

Buna! Natural.Stii doar cum se spune ce e natural e mai frumos.big grin

| Adelina04 a răspuns:

Iii ca mine:X
Pai eu folosesc intotdeauna eyelinerul si dau o dunga f subtirehappy. Rimel si cateodata fard daca culori cat mai naturale nu gen roz verde sau alte de-asteabig grin
Bafta

| AT a răspuns:

Cel mai importat lucru este sa stai departe de fardurile albastre. Daca vrei sa iti pui ochii in evidenta, apeleaza la tonuri de brun, cu o delicata baza purpurie, sau la nuante de gri. Daca vrei sa experimentezi cu nuante ceva mai vesele, poti incerca tonuri de roz sau purpuriu. Vor realiza un contrast impresionant cu albastrul ochilor tai.

| anda1998 a răspuns:

Cred ca te'ar avantaja un verde, iar daca ai genele lungi aplica un rimel.