| тøхх a întrebat:

Funda! Cum se face spiritismul? Daca faci spiritismul este pacat, Dumnezeu se indeparteaza de tine?

Răspuns Câştigător
| LittleandLiars a răspuns:

Da spiritismul te indeparteaza de Dumnezeu deoarece sipritismul este legat de diavol. Iar Dumnezeu se indepareaza de persoanele care ii fac voia diavolului.
@Honey draga mea nu vreau sa te superi pe mine dar bunicul tau este putin iesit din randul lumii.Si cum sa nu se indeparteze Dumnezeu de tine cand vede ca tu ii faci voia celui pe care Dumnezeu il dispretuieste?

11 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Da, e pacat, dar nu asta conteaza in primul rind. ce e important e ca nu poti sa stai de vorba cu mortii. crezi ca toti cei care au murit isi pierd vremea pe aici ca sa iti raspunda tie la intrebari? daca iti va raspunde "ceva" nu va fi spiritul pe care l-ai chemat tu, si numai lucruri rele vor urma pentru tine.

| LittleandLiars a răspuns:

@Honey fiecare cu parerile lui. Acum sper ca nu te-ai suparat pe mine big grin

| laurentiu a răspuns:

Si numai asta?

orice pacat pe care il faci e valabil, toate au aceeasi gravitatie,
si cei care faceau asta in trecut erau omorati cu pietre.
Fiindcă plata păcatului este moartea: dar darul fără plată al lui Dumnezeu este viaţa veşnica în Iisus Hristos, Domnul nostru" (Romani 6:23)

| Robii a răspuns:

Ba tu esti posedat d diavol termina dracu cu astea

| Liniuta a răspuns:

Eu stiu ca se face un cerc din carton, se scriu acolo litere, se pun 13 sau 6 lumanari in jur, chemi spiritul lui X, iei un lantisor cu o pentagrama, pui intrebarea si iti raspunde.happy Cel putin asa face bunicu.Nu nu se indaparteaza Doamne-Doamne de tine.

| Liniuta a răspuns:

Emanuela happy Crezi ce vrei. din perspectiva mea nu te indeparteaza de Dumnezeu spiritismul.Acuma,nu vrea sa il indemn pe Toxx sa practice spiritismul dar spun adevaru din punctul meu de vedere.happy

| Liniuta a răspuns:

@Emanuela, da asa e fiecare cu parerile lui happy. M-am gandit mai bine la faza cu Dumnezeu, da asa e te departeaza.Anyway cred ca acum multi care au citit ma crez vreo vrajitoare vodoo laughing. Nui asahappy Urasc vodoo, cultura Maya sau alte prostii, acum bunicu a ales sa faca vodoo :-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mortii cu mortii iar vii cu vii!

| TooSexyForYou a răspuns:

Diavolul nu exista. Eu una nu cred. Si Dumnezeu nu se indeparteaza de tine. El e bun. Spiritismul nu este pacat.

| qwerty23 a răspuns (pentru TooSexyForYou):

TheSunlightIntoTheNight,diavolul chiar exista,crede-ma,iar Dumnezeu este"lovit" atunci cand noi nu facem voia lui. Spiritismul e ceva necurat,lucrand cu diavolul,normal ca lui Dumnezeu nu Ii place. Daca simti ca Dumnezeu se indeparteaza de tine,cheama-l in inima ta prin rugaciune, si El va veni.El e bun si rabdator, dar si noi trebuie sa ascultam de El. Diavolul exista inca de la intemeierea lumii, cand a pacalit-o pe Eva. Daca vrei sa afli mai multe, citeste Biblia.Atunci vei sti ce e bine si ce e rau.Pacatul se pedepseste cu moartea pe cealalta lume, in Iad, un loc de chin vesnic.Pacatele se pot spala prin rugaciune sincera, dar DOAR pe pamant, pe cealalta lume....nu mai poti face nimic, deci trebuie sa iti alegi bine deciziile. Sper ca am ajutat happy

| teiubesc_5029 a răspuns:

Spiritismul nu tdar dumnezeu exista fi intelept si bun si o sa te rasplateasca cu noroc spiritismul e o prostie crede-ma si cum ai spus te indeparteaza de dumnezeu bafta craciun fericit si plin de bucurie