| gurguru a întrebat:

Stiu ca suna stupid, dar cum pot sa fac febra (dar fara faza cu creta pentru ca nu am acasa)?
P. S: Eu si parintii mei trebuie sa mergem la niste prieteni, dar eu nu vreau sa merg deoarece acolo este un baiat pe care nu pot sa il suport.
P. S2: Va rog nu luati la misto

5 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

Eu mancam coli de hartie la 5 ani si stateam un pic mai subtire imbracata sau te duci bagi capu sub patura si incepi sa respiri sub patura timp de 10-15 minute, merge chiar daca suna stupid, bafta

| Helioot a răspuns:

Deci 1. Pune o compresa fierbine si tine-o acolo si unda-te cu putina apa
2. Pune-ti termometrul si incearca cumva sa il incalzesti, pana la vreo 38.0
3.Udate pe funde si spate.laughing Picaturi ( Transpiaratie big grin)
4. Stai in pat imbracata bine, zici ca ai frisoane
5.Asteapta sa plece iesi din pat si stai pe neet

| Bobbless a răspuns:

Iesi afara potin mai dezbracata laughing)
Du-te intr-un loc foarte cald si transpira, apoi du-te intr-un loc foarte rece (in frigider ) si stai acolo ceva mai mult timp si vezi ce repede faci febra.

Uda-te pe par pe cap si dupa scoate capul pe geam si stai asa si iar o sa racesti repede.

Daca vrei sa scapi de scoala punea fruntea la calorifer de dimineata si incepe si tu sa zici "Imi e reu...Simt ca ard" si vezi ce repede merge.

Bea apa foarte rece ca o sa tusesti a doua zi si o sa faci febra...
Fundaaa? puppy dog eyes

| yasmin1407 a răspuns:

Sa vedem, da suna foarte stupid dar si eu cand eram mica vroiam sa ma imbolnavesc sa nu ma duc in anumite locuri cum ar fi scoalalaughing stiu o smecherie, sa bagi termometrul in apa destul de calduta ca el sa creasca si imediat sa il pui in bluza

| angel34love a răspuns:

Alearga mult in ziua aceea. O sa fi imbujorat si fierbinte toata ziua, mai ales daca te bate vantul. Pe bune, eu alerg 9 km pe saptamana si iti spun, la sfarsitul zilei pielea mea arde.