| DeeaLove08 a întrebat:

Hai sa ne descriem profesorii in cateva cuvinte! cel mai tare raspuns primeste fundita.happy o sa incep eu lasand un raspuns.

Răspuns Câştigător
| Seniorithabebi a răspuns:

Hmmm : diriga( profa de romana ) cand e la ora de dirigentie vai si amar de viata celui care o facut ceva rau, in timbul orelor e de treaba daca stii... profu de mate, lol ala e betiv cred laughing si baietii din clasa in care el e diriginte mi-a zis ca el se holbeaza la curu si tatele fetelor ( de asta o tot trimite pe malina la tabla thinking ) pro de franceza, desfasureaza cea mai pliiiiictisitoare ora i-) profu de bio ma enerveaza asa de tare ca mereu in timpu orei e rau si in pauza e cel mai de treaba; profa de geogra are o voce asa de somnoroasa incat odata eram sa adorm laughing profa de muzica e dde treaba si are o voce suuuper tare; profu de tehno laughing cu ala poti sa razi laughing profa de fizica ii pune numai pe astia mai rai laughing profa de istori e cea mai de treaba e batrana da dupa ce o terminat de predat ne lasa sa ne scriem; profa de engleza e si ea de treaba; profu de sport nu ne face nimic ne lasa sa facem ce vrem la ora; profa de religie e asa de amuzanta laughing odata lo dat pe unu afara de la ora ptc era transpirat :-s; profu de info laughing lol ce fata de motan are rolling on the floor profu de desen nu stiu ce are ca ii cam chior laughing si la ora lui ne alergam prin clasa si nnu ne face nimic laughing

11 răspunsuri:
| AndrikNebunik a răspuns:

Profa de romana: super de treaba!

profa de franceza: o sa vomit pe masa!

profa de engleza: o babut acam tafnoasa!

profa de religie: un prieten in plus!

profu de mate: balauru cu 7 capete

profa de muzica: a fugit de la nebuni

profa de istorie: super tare!

profa de geografie: una super cool!

profa de bio: o grasanca cu fite

profa de tehno: asa si asa dar uraste baitetii, tine cu fetele!

profa de e. p. s. : pitigaiata si amuzanta!

profu de sport: un fitos cu gura mare. numai cu baietii joaca! smugP

profa de pictura: alta de al nebuni

cam asta ar fi... fundita?big grin

| pwp a răspuns:

Super

profesorul de matematica=nimeni nu intelege de la el, si toti din clasa se mediteaza
profesoara de romana=o taranca virgina.totusi destul de buna
profesorul de geografie=cel care ne scade pentru ca nu am al
es teza la geografie
profesoara de istorie=cea mai draguta love struck
profesoara de fizica=nimeni nu o place, si ne da zilnic testari ca sa ne puna note proaste
profesorul de chimie =ne pune cele mai multe reguli :daca sufli, 3 daca nu faci tema, 3 daca vorbesti, 3 daca copiezi, 3 (la chimie numai 3 rolling on the floor )
profesoara de engleza si de franceza:au preferati prin clasa, si le dau numai note bune, chiar daca unii nici nu stiu sa citeasca in romana...
profesorul de muzica:un nebun care ne pune sa invatatm 9 pagini pentru o testare
profesorul de religie: o lacusta care ne pune sa invatam crezul
profesoara de desen:destul de buna
profesoara de sport:o vacuta care nu a facut in viata ei sport, si imi da mie 8
profesoara de tehnologie: vrea ea portofoliu, nu stie ca avem 2 teze nationale
profesoara de biologie:ne-a zis ca ne pune doar 2 note:o testare care ne-a dato, si un portofoliu pentru saptamana viitoare, in restul timpului ce mai facem?
informatica:mi-a dat 10, imi place de ea happy

cam atat despre profesorii mei

| marrr a răspuns:

Pe toti? Am sa enumar doar cativa, care mi-au atras atentia in mod pozitiv si cam toti au parti bune:
Doamna diriginta, care imi este mereu alaturi, stie ca sunt cam lenesa la Romana, insa POT. De aceea ma sustine mereu si ma incurajeaza.
Domnul de istorie stie, la randul lui, ca pot da mai multa silinta, dar nu prea ma straduiesc. Este foarte inteligent, a fost sportiv si chiar ieri vorbeam cu o colega, intrebandu-ne cum arata in tineretile salelaughing.[nu e batran]
Domnisoara de germana: Sincera sa fiu, niciodata nu mi-a placut in mod expres. Nu am considerat ca preda excelent, dar stie ce face si prin ignoranta[uneori] te face sa vrei sa-i demonstrezi ca esti mai bun decat te considera dansa si ca-ti poti intrece chiar si tu limitele.
Doamna de mate:. Ehee, chiar ieri am luat primul meu 7 din viata mea la MATE. Aceasta materie pe care n-o inteleg nici in ruptul capului, la care am 9 si 10, mi-a dat de furca tot timpul. Totusi, vreau sa remediez acel CEVA.
Fosta mea profesoara de biologie- despre dumneaei pot spune mii de lucruri, si toate de bine. Nu-mi pot imagina profesor care sa munceasca punand atata pasiune si dragoste, atat in lucrul pe care-l face, cat si in elevi. M-am atasat tare mult de dumneaei in clasa a VI-a si imi pare foarte rau ca a plecat din scoala. Am apucat sa-i arat cat o apreciez abia dupa ce a plecat, sau in ultimele zile de scoala. Stiu ca m-am dus la dumneaei plangand si-am luat-o in brate. Mi-e dor.
Am sa raman la atat. Nu ca alti profesori nu ar conta, dar sunt oameni in viata care intra si nu mai ies niciodata.

| UnicornsAreLove a răspuns:

Randul meu:
Dirigintabig grine treaba nai cei face
Romana:Un inger pe pamant
Mate:Testele cad din cer
Istorie:Se sperie oricine
Englezabig grine treaba nu gluma
Tehnologie:Test cu cartea deschisa
Biologietonguelante Plante si doar Plante
Geografie:Munti dealuri Campii Podisuri Teste cat un continent
Desen:Schite Peste tot!
Muzica:Voce frumoasa de treaba doamna
Religiebig griniriga
Franceza:Bonjour si altceva
Dirigentie:Crizele sar prin clasa si ajung in cancelarie

Clasabig grineasupra cancelariei
Pauze:Vai de capul lor ascultam muzica
Profii:Cred ca am uitat cateva obiecte da soarta nu o sa iau oralul acum!

Sper ca team amuzat!

| dsadasdsada a răspuns:

Cea de mate-Super de treaba ai ce vorbi cu ea ste in topul nostru
Romana-Si ea de treaba si preda foarte bine happy
Franceza-Cateodata pare exigenta dar noi nvatand mai bine... uniibatting eyelashes am imblanzit fiara laughing ca sa spun asa
Muzica-Dl nostru canta la acordeon si ne da decat sa copiem si ne lasa sa ascultam muzica cu castile in urechi nu conteaza la ce
Religie-FOARTE FOARTE EXIGENTA!
Engleza- Are o voce care ma adoarme xD dar e de treaba big grin
Sport-Hm good... dar ne cam omoara straight face
Biologie-Este de treaba big grin si nu ne ascultahee hee
Desen-Nici macar nu desenam decat facem schite si cu ele acasa straight face
Technologie-Este doamna INSPECTOR! Mereu ne face obsv. sa ii spune doamna PROFESOR! WTF? ne ucide tipa straight face
Fizica-De treaba big grin si ne preda bine adica pare normala fata de ceilalti laughing
Isotrie-Imi palce ca facem 10-le din puncte xD ...si dam teste cu cartea deschisa

| dsadasdsada a răspuns:

Eta nu mi-a avut loc tot raspunsul Il mai scriu o data straight face
Geografie-PE deasupra ca e director preda ffff bine xDD Si stie cand e de gluma si cand nu e big grin
Info-Ma sperie cica o colega l-a vazut pe maicasa cand ii umlba in par laughing (il are cret) Pai cam asa sunt astia de info laughing
Diriginta-Super preda civica si colegii o numesc Dna.Psiholog poate pentru ca e nici eu nu stiu ca am venit tocmai anul trecut la scl laughing

Cam astia sunt profesorii mei tongue Ne place in felul nostru de ei ba ca nu ii suportam ba ca nu xD Se intampla multe si abia astept ce nazbatii mai facem si anul asta! :* Astept si raspunsul tau si al celorlalti big grin

| DeeaLove08 explică:

Profa de franceza: e draguta, super-de treaba;
profa de religie: tipa non-stop la noi;
profu de mate:toata lumea se sperie de el...ne tine predici atunci cand nu stim un exercitiu;
profu de chimierolling on the floor i se spune domestoslaughinge o galagie la ora.toata lumea isi bate joc de el
profa de bio: idei invechite.totusi in privinta notelor ii mai iarta pe unii cand nu stiu
profa de fizica: pune note pe "ochi frumosi" nu ne explica nimic apoi ne da teste si ne trece notele in catalog
profa de tehno: e de treaba
profa de engleza:e cea mai draguta. o adorlove struckmi-ar place sa facem toate orele cu ea
profu de geografie:e singura ora la care invata toata lumea... face glume.nu e chiar asa rau. dar in privinta notelor daca ai gresit nu te iarta 3!
profa de romana: vrea sa ne exprimam de parca am absolvit 2 facultati!
profu de desen :e de treaba
profa de muzica: ne lasa sa facem ce vrem, nu ne asculta din notite
profu de sport: e de treaba dar e cam suparat pe cls noastra fiindca a fost dirigul nostru 2 ani si baietii l-au zapacit de tot si ne-a lasat.(ps:ne pune sa alergam pana nu mai putem)
profa de istorie: e diriga noastra.
e de treaba dar sa faci nu mai ce spune ea si sa fii de acord cu ideile ei chiar daca nu iti convine sub nicio forma
profa de info: draguta
profu de civica e de traba are reguli cam stricte(pe baieti nu ii lasa sa aiba parul facut cu gel sau chestii de-astea)
si cam atat.va astept pe voi sa v a spuneti parerea despre profii vostriihappy sper sa va placa "intrebarea "(ideea) meahappy

| Vickyy a răspuns:

Profa de romana:cea mai tarelove struck! amuzanta, de treaba, as putea sa zic multe...si preda ff bine!love struck
Profa de chimie:de treaba, cand preda, intelegi fara sa vrei
Profa de istorie: simpatica
profa de engleza:calma, dar si cand se enerveaza, e vai si amar
Profu' de geogra:parca e intr-un ritm alert tot timpu', dar in rest e ff amuzant si de treaba
dirigu':ce misto e ora de info pe care o facem cu el...numai cs ne jucamlaughing
profa de fizica:O URASC!
profa de mate:tot timpu' cu o atitudine plictisita(really, parca e emo), vine scrie 2 vorbe pe tabla si asta a fost ora
profa de franceza:O URASC din toata inima!
Muzica:desi are 55 de ani, pe bune, are simtu' umorului
profa de desen:din cate observ, ii place fizica.imbina desenu' cu fizica.in rest e de treaba
profu de sport:WTF? nu am facut nicio ora pana acumlaughing, ce cool
profa de civica:ii merge gura...tre' sa stai ceva sa te gandesti pana intelegi ce zice, in rest e super exigenta
biologie:are o voce de te face sa adormi.in rest e blanda, calma
religie:cam exigent, dar ce conteaza? tot gaseste clasa goala din cand in cand

| Bilqux a răspuns:

Doamne sfinte dar ce noroc aveti voi! Ce profi de treaba! La mine in scoala numai profa de chimie e ff de treaba

profu de franceza: brrr! nici nu vreau sa-mi amintesc! E deosebit de rau!
profa de bio: brrr si la asta! tzipa la noi toata ziua si cum intra in clasa "Vai, dar ce urat pute aici! Mai deschideti si voi geamul!"
diriga (profa de geografie, istorie si tehnologie) : ff tare!( in sensul rau) in ora de tehnologie noi facem geografie si in cea de istorie tot geografiehee hee
profu de sport: te omoara daca nu esti atent la ce ai de facut!
profa de engleza: cum intra in clasa reguli reguli si iar reguli! "La 3 teme nescrise 3 in catalog!" atat stie sa zica! cateodata mai incepe fraza asta in englezalaughing
profu de religie: ce prof bun am avut! dar are concediu 2 ani ca are copil mic! cine dracul la pus sa faca atatia copii? acum avem un preot... e destul de bun si el dar ne da mult de scris...
profu de info: profu de info e profu de religiehee hee
faza buna e ca ne lasa sa facem ce vrem in ora...profu celalalt ne pune sa scriem...
profa de romana: fara cuvinte! o prefesoara de exceptie! ne explica bine, e de treaba si nu ne da mult de scris, testele ei sunt usoare etc.
profa ce desen: am spus mai sus ca profa de chimie e ff buna... pai profa de chimie e si de desen si de fizica
profu de mate: explica bine dar da multe teme pentru acasa. deci nu-i bun!
profu de muzica: rau pana in maduva oaselor!

cam atat
bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să încep cu diriginta [Profesoara de chimie şi de fizică]-Înainte de a ne fi dirigintă ne asculta în fiecare oră, ne dădea teste foarte des.Acum e de treabă, mai glumeşte, mai dansează cand aude o melodie happy.

Profesorul de geografie-Un dinozaur carnivor VIU! Are şi porecla potrivită Dinozaurul Rex.Ne dă teste foarte dificile dar este foarte glumeţ, în excursii este cel mai căutat profesor, râdem din 5 în 5 secunde când e el pe lângă noi.

Profesoara de biologie - Am avut-o pe clasa a 5-a, apoi a născut. A revenit anul acesta, e mult mai înţelegătoare şi nu mai are pică pe mine [Nu mă mai recunoaşte b-)].

Profesoara de română şi de latină- Săraca înghite multe. Cel puţin, în clasa mea suntem doar 3 care o ascultă sad. Cei care deranjează ora nu păţesc nimic, nu le scade nota la purtare, nu-i dă afară, nu îi spune dirigintei...

Profesoara de civică-Dinozaurul Rex în varianta feminină I don't want to see.

Profesorul de sport - Oooo, e cel mai "sexy" profesor rolling on the floor. Toate fetele din şcoală sunt înnebunite după el. Dar, off! E însurat!

Profesoara de franceză-Toată ziua îşi rujează buzele ălea at wits' end. Îşi reglează vocea la fiecare 5 minute, şi-o supţiază. E fiţoasă...la vârsta a 3-a.

Profesoara de engleză-Se scarpină în nas la începutul orei şi durează 30 de minute până face şi biluţe rolling on the floor.

Profesorul de matematică-E de treabă! Nu ţipă la noi, dar asta nu înseamnă că nu ne atrage atenţia.Nu dă în noi, fratele lui care este şi el profesor de matematică dar la alte clase, îi ciufuleşte grav pe elevii lui.

Profesoara de istorie-A fost directoare, acum ne este profesoară. Ne predă schematic, nu pricepem. Lecţia care trebuia să aibă vreo 3 pagini la ea are jumătate de pagină. Ne ascultă la fiecare oră şi când o face caută cele mai încuietoare întrebari. În schimb e glumeaţă.

Profesorul de muzică-E amuzant dar cam pervers.Ne spune glume doar cu tentă sexuală no talking.

Profesorul de religie-E tare agitat. Când e linişte în clasă, ne trezeşte cu câte o palmă serioasă în catedră de ne sare inima din piept.

Profesoara de tehnologie-Cea mai liniştită profesoară puppy dog eyes.

Profesoara de desen-Leonardo Da Vinci în varianta feminină. Vrea doar opere de artă iar când le facem, le laudă în toată şcoala chatterbox.

Asta-i şcoala mea, profesorii mei big grin.

| Giulyana_Giuly_1991 a răspuns:

Pai... Profa de romana:Cea mai de treaba Profa de mate:E ok, tafnoasa cateodata Profu de muzica:Cel mai plictisitor Profa de english(diriga)big grine treaba, vorbeste non-stop Profa de franceza:Cea mai naspa...Rea Profa de info:Faina, e ok Profu de istorie:Cel mai tare prof, glumet Profu de desentonguelictistoru Profa de geogra:Grasa cu fite Profa de fizica:Cea mai intelegatoare profa Cam atat