| anonim_4396 a întrebat:

Haloo!:d.Am 2 intrebari simple:
1. Ce inseamna deja vu?
2.Care este viteza mai buna la net:100 mbps sau 21 mbps?
K eu am 100 mbps si merge fff greu si la modemul de la Cosmote are 21 mbps.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Deja vazut.
2. 100 Mbps este mai mult decat 21 Mbps, poate ai vrut sa spui 100 Kbps. Numai bine!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. un scenariu care s-a mai petrecut/l-ai vazut
2. e posibil sa fie placa de retea de vina, din moment ce pe modem iti merge mult mai bine.

| mihamihaela1234 a răspuns:

Deja vu este un lucru care sa mai intamplat.

| al3cs94 a răspuns:

Déjà vu-ul reprezintă un sentiment ciudat sau iluzia că am văzut sau trăit deja o experienţă cu care ne intalnim in acel moment.
Deja Vu=Deja fazut(franceza)
2.Pai 100 e mai mare ca 21 si.Viteza de la net nu o sa mearga NEVER cu viteza pe care ti-o zic ei. Cei de la Vodafone aveau viteza la jumatate, chiar pe laptopul lor la sediul din mall, deci.

| Helăăău a răspuns:

1. un sentiment ciudat, iluzia ca ai mai vazut ori ai mai trait o experienta, desi este pentru prima oara.
2. 100 mbps happy

| jovanox a răspuns:

1.deja vu = deja vazut (vine din franceza)- sentimentul ca ai mai trait o actiune sau cunoscut o persoana;
2. poti sa ai tu banda de 100 mbps daca modemul nu stie mai mult de 21 mbps vei avea fix 21mbps

| sticksulet a răspuns:

Pai eu pot sa-tirasp doar la prima intrebare:
deja vu inseamna:
de ex, daca mergi pe strada si cazi in nas si oamenii se uita la tine si in acel moment ti se pare ca ti s-a mai intamplat inainte la fel la fel, asta inseamna ca ai avut un deja vu

| just0stefana a răspuns:

Salutari...
1. deja vue...este acea senzatie ca ai mai trait odata ceea ce ti se intampla acum; cum in franceza inseamna ''vazut deja'', deja vue se caracterizeaza prin sentimentul ca esti familiarizat cu locul si situati in care esti pus acum...

iar pentru intrebarea a 2-a nu stiu exact... dar cred ca viteza de 21 mbps este mai buna pentru computerul tau... daca uh zici ca cu 100 mbps iti merge greu; poate nu o suporta!

O zi buna!

| LiGaCoRnVEVO a răspuns:

Tu chiar esti prost daca nu vezi diferenta intre 100 si 21! Poate imi dai si funda pentru ca tziam deskis ochii! hahaha!