| Mar a întrebat:

Hei.Am avut o prietena cu care ma intelegeam extraordinar. dar in prima saptamana de vacanta ne-am certat.ma intelegeam super bine cu ea.imi era mereu aproape. ultima data cand am vorbit cu ea m-a intrebat doar cine e la avatar.eu totusi credeam ca vrea sa ne impacam si am cam suferit dupa asta. faza e urmatoarea ea e leu si e o fire mai complicata.si ma tem caci daca o sa ii spun pe mess salut sau ce faci etc ori o sa inchida messul ori o sa vorbeasca sictirita sad. ce sa fac?

5 răspunsuri:
| MiSskAt-xx a răspuns:

Buna! In primul rand, ar trebui sa te gandesti la motivul pentru care v-ati certat. Apoi, ar trebui sa vorbiti amandoua despre acel subiect si sa incercati sa lamuriti lucrurile. Nu lasa ca acea prietenie stransa din trecut sa se stinga din cauza unei certe. Daca ea te-a intrebat cine e la avatar, poate astepta de la tine primul pas. Si eu sunt in zodia leu si stiu, avem noi o fire mai orgolioasa. De fapt, fiecare este asa in anumite situatii... Incearca sa vorbiti deschis si sa clarificati orice problema. Bafta kiss

| maryavichy a răspuns:

Daca nu incerci nu ai de unde sa stii, asa ca ia-ti inima in dinti, daca ati petrecut momente frumoase impreuna o sa ii treaca, daca nu asta e, ea are de pierdut nu tu.winking

Răspuns utilizator avertizat
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Vorbeşte clar cu ea şi întreab-o dacă mai vrea să fiţi prietene sau nu. Nu are rost să suferi după o persoană care cum zici tu e prea sictirită ca să vorbească cu tine. Întreab-o direct, vrea sau nu, dacă e da atunci va fi ok, dacă nu asta e, ai găseşti tu pe cineva cu care să te înţelegi la fel de bine. Te descurci! Baftă!

| AllForOne a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. M-am certat cu cea mai buna prietena a mea dintr-o prostie. A doua zi am sunat-o sa vina cu mine la scoala si n-a vrut.Suntem certate din aprilie.In fine, am uitat de ea. Incearca o data sa incerci sa va impacati, cand va intalniti sau pe mess. Daca nu vrea nu mai incerca, fiindca e pacat sa suferi pentru cineva care te ia in bataie de joc.
Daca nu vrea nu vrea asta este.
Prietenii vin si pleaca.Asa ca nu mai pune suflet pentru ea.
:*