| BalonnasheDeSapun a întrebat:

Hei. am fost la chitara cateva luni. si apoi m/am lasat. stie cineva de unde pot lua partituri (ca cele de la pian) dar pentru chitara? cantece usoare. simple. si daca se poate sa scrie deasupra coarda si nota dau fudna

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Incearca la magazinele de muzica

| MălinaSophy a răspuns:

Pff...Eu am avut aceeasi dilema, deci primul suite ar fi Tabulaturi.ro iar al doi-lea Ultimate guitar.com :Link http://www.tabulaturi.ro/ si http://www. ultimate-guitar.com/
Sper sa te ajute :)

| BalonnasheDeSapun explică (pentru MălinaSophy):

Da, da eu nu stiu notele decat daca imi spune coarda x. si nu inteleg literele A, D... etc

| AdycuThebest a răspuns (pentru BalonnasheDeSapun):

Pai asta inseamna ca trebuie sa inveti prima data acordurile A B C D E F... Dar daca stii numai daca ti se spune coarda x coarda y astea sunt Tabulaturi...si trebuie sa inveti sa citesti Tabulaturile..si ai foarte greu :d

| BalonnasheDeSapun explică (pentru AdycuThebest):

Pai profu imi dadea notele pe portativ si deasupra scria 2 dedesubt 3 si imi dadeam seama unde trebuia sa tin degetul * nota sol. sti... eu asta caut./