| DeeaDeea001pinck a întrebat:

Hei buna TPU azi am simtit la burta ca ma apasa cineva ca ma palpeaza si ma doare burta inclusiv in partea ovarelor in stanga si dreapta si ma doare pieptul sad :'( :/ dc simt senzatiile astea si ma doare capul
si daca ma intrebati nu nu am avut contact am doar 12 ani
parintii mai zic ca e de la colecist...ce sa iau ce sa fac? va for ajutati-ma!
dati-mi cat mai repede un raspuns+FUNDITA!
HELP ME! sad

Răspuns Câştigător
| CorneliaC a răspuns:

Mai bine mergi la medic, sincer iti spun

| DeeaDeea001pinck explică (pentru CorneliaC):

Dar dc? ce as avea? ar fi de la colecist? ultima data cand a fost vomitam intruna de la colecist seara am mancat ceva prajit si am mers urmatoarea zii la medic si ma palpat si a zis ca am nu mai stiu ce a zis exact dar a zis ceva cu duodenal si mi-a dat regim
am mai mers la spital din cauza asta dar si mi-a zis ca am colecistul malformat te rog ajuta-ma nu stiu ce sa mai fac tot intreb dar nici un raspuns pe parintii mai ii toc cu intrebarile astea dar nici un raspuns sad angry((( angry te rog ajuta-ma zi-mi ce as avea crede-ma sunt disperata

| CorneliaC a răspuns (pentru DeeaDeea001pinck):

POsibil sa fie de la colecist. Dar in primul rand trebuie sa te calmezi, iar in al doilea rand poate ar trebui sa vezi si opinia altor medici, sincer nu stiu. Scrie mesajul asta de mai multe ori, poate reuseste cineva sa-ti dea un raspuns concret, ca esti foarte ingrijorata.

| DeeaDeea001pinck explică (pentru CorneliaC):

Ok mersi...mi-au mai zis multi medici ca am colecistul malformat si trebuie sa tin mult regim sa beau lichide inspecial ceaiuri...parintii si medicii imi dau acelasi raspuns am fost la o ginecoloaga dar nu am avut nimic doar o mica raceala si la un eco abdominal de acolo mi-a zis ca am colecistul malformat sad