| s0os0o a întrebat:

Hei cate pagini are cartea titanic vals de tudor musatescu? e frumoasa?

9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Da, e frumoasa si nr. de pagini depinde de editie. Cea din 2005, de exemplu, are 122 de pagini!

| Lorien_2084 a răspuns:

Nu stiu cate pagini are, dar e foarte buna. S-a si ecranizat (reusita ecranizare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vorba ca in film?

| sesilia2 a răspuns:

Cartea mea din 2008 are 120 de pagini si jumatate si merita citita.

| nnnnnnnnnn a răspuns:

Are 113 de pagini depinde de editura da merita citita
!

| nnnnnnnnnn a răspuns:

Are cam 122 pagini,f frumosa:Titanic Vals este o piesa de teatru foarte interesanta care se poate juca pe scena. Ea incepe cu o discutie normala intre numerosii membrii ai unei familii: Spirache, capul familiei, un sot iubitor si devotat doar putin prea moale in fata Dacie si Chiriachitei, sotia respectiv soacra sa, 2 tipuri clasice de sotie cicalitoare si soacra autoritara. Intervin in scena si cei 4 copii ai familiei: Traian, baiatul cel mare. Sarmisegetuza, fiica cocheta si fandosita, Decebal, mezinul familiei si cel mai nazdravan totodata si nu in ultimul rand, Gena, fiica lui Spirache din prima casatorie, cel mai linistit membru al familiei, mostenind caracterul tatalui sau.

Dupa discutia lor in legatura cu numele copiilor ales de catre bunicul lor, majoritatea pleaca in diferite locuri, ramanand acasa doar Gena care il ajuta pe Decebal la teme. Sunt, insa, curand intrerupti de Dinu, un bun prieten al lui Traian care era indragostit de Miza (Sarmisegetuza) si care gaseste orice pretext pentru a veni sa o vada, nestiind ca si Gena, la randul ei il iubea in secret. Dupa ce au vorbit putin despre Traian si mai apoi despre Miza si de dragostea pe care i-o poarta, sunt surprinsi de intoarcerea ei acasa. Miza ii cere Genei sa ii lase sa vorbeasca intre patru ochi si il determina pe Dinu sa-i marturiseasca sentimentele lui fata de persoana ei. Apoi, dupa ce le-a aflat ii propune sa se insoare cu el si organizeaza o intalnire la cina pentru a-i cere mana oficial de fata cu familia ei. Dupa ce Dinu pleaca in culmea fericirii, reintra Gena in scena. Aceasta auzind discutia celor doi dinainte, o intreaba pe Miza ce a determinat-o sa ia aceasta decizie, iar ea ii marturiseste ca e insarcinata cu iubitul ei Gigi, care a plecat in armata inainte de a afla ca va fi tata. Dina dragoste si din dorinta de a-l salva pe Dinu din aceasta capcana, Gena ii propune surorii sale un plan, in care cele doua pleaca pentru o vreme in provincie, pana se va naste copilul, iar ea il va trece pe numele ei si va prelua aceasta responsabilitate a Mizei.

| Bloom_9476 a răspuns:

Editura Herra 2007 are 127 de pagini.E draguta cartea love struck

| fcumynte a răspuns:

Nu stiu cate pagini are cartea dar e suuuuuper.am citit-o de 3 ori si tot as mai citi-o inca odata.happyhappyhappyhappy