| SupraDozaDeVise a întrebat:

Hei.happy Ce mai faceti? Deci, nu este chiar o intrebare dar totusi.eu as vrea` sa slabesc un pic happy Okei, nu sa tin diete drastice, etc.numai sa nu mai mananc atata`. Un prieten de-al meu are un fel de "sala". si ma duc si fac exercitii acolo. spre seara alerg cu prietena mea. si nu stiu ce sa fac cu mancarea. ce sa mananc si ce sa nu mananc? Am cumparat Cereale Integrale FITNESS pentru micul dejun, numai ca pentru mine micul dejun e in jurul orei 12:00-13:00 laughing Nu pot sa ma trezesc mai devreme.suntem in vacanta si profit mno big grin E vreo problema big grin? deci, ce as putea face? Exercitii fac, dar` nu stiu ce sa mananc? As vrea sa-mi creez o dieta eu singura, una nu grea. ca s-o pot suporta.adica, nu chiar dieta.sa mananc fructe si pe`acolohee heeVoi ce ati face? Vreau niste sfaturi va rog happy. Mersi TPU big grin:*Bafta!

Răspuns Câştigător
| Danutz0990 a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie ca asta.Eu am slabit astfel:dimineata mancam cereale integrale, dar trebuie sa mananci dimineata intre orele 8-9 nu 12-13 laughing.La pranz mancam o salata de fructe si legume ca mie asa imi place ca eu sunt copil.Iar seara este indicat sa nu mananci dupa ora 18:00 deoarece te ingrasi.Asa am citit eu pe un sit.Iar eu pe la ora 19:00 alergam cam o ora pe faleza impreuna cu prietenii si dupa aceea veneam acasa. Apropo daca vrei sa slabesti repede incearca sa bei apa cu lamaie stoarsa in ea.Eu asa am slabit.Multa bafta.

5 răspunsuri:
| SupraDozaDeVise explică:

Okei,nu ma ingras daca ma duc la sala. dar eu vreau sa slabesc laughing

| Dope a răspuns:

Buna!

Dimineata ar merge un iaurt sau paine prajita cu miere (poti sa iei ''micul dejun'' :-P si la ora 12, 13 dar imediat dupa ce te trezesti.
Pranzul ar merge la 2 sau 3 si merge o supa fara condimente la regim (felul 1). felul 2 : carne fiarta cu niste cartofi piure. si ca desert o salata de fructe. in nicun caz prajitura sau ciocolata. si cina ar trebui sa o iei pe la 5:30 ( nu mai ai voi sa mananci dupa ora 7 seara) merge o salata mediteraneana sau ceva usor de genul paine prajita cu unt. nu ai voie oua seara, si incearca sa consumi mai multa apa si ceai decat sucuri acidulate. si incearca sa nu consumi multa paine. bafta!
papa!

| marcelboss a răspuns:

Multa sala si mananci cat vrei si nu te ingrasi eu asa fac multa bafta!

| andreushk a răspuns:

Pai. happy deci. dimineata da ora 12 happy poti manca cereale sau poti mana un ou fiert, pe la vreo` 14. poti bea un suc natural. pe la 16 felie de paine prajita cu miere. la 17 un mar. iar la 18 mananci de seara cat mai putin o salata happy succes.happy fundita?

| rucs_6251 a răspuns:

Incerca sa eviti mancarea grasa,cat mai putina paine si multa apa, fructe si legume pentru ca poti slabi mancand la fel de mult, dar sanatos