| Lolo_7183 a întrebat:

am si eu o intrebare big grinbig grin...prietena mea are 13 ani. 1, 65 si are 53 kg ...credeti ca are o greutate normala pentru varsta ei? daca nu. cat ar mai trebui sa slabeasca. pentru o greutate normala pentru varsta ei?

3 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

Se zice ca din inaltime trebuie sa scazi 10 si asta e greutatea normala
deci 1.65-10=ar trebui sa aiba 55 pentru inaltimia ei. teoretic e absolut normal :d

| allynutsa a răspuns:

`E absoult normala pentru inaltimea ei. poate chiar ar trebui sa se ingrase 2 kilelaughing.

| Yanie a răspuns:

Si eu am colege mai grase de 53 de kg si sincer cred ca ar mai trebui sa slabeasca putin cred ca normal e sa ai cel mul 50 de kgbig grineu am 45 dar par foarte slababig grin