| alexandra19961996 a întrebat:

am si eu o mica intrebare. daca himenul este desfacut indeamna ca nu mai sunt virgina? puteti sa imi dati si mie un id de mess sau un site de pe care sa vorbesc cu un ginecolog despre nite chestii? va rog frumos dau funda:*

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu ce inseamna pentru tine himen.

Himenul poate fi rupt sau nu si atat, si in cazul in care e rupt da, tehnic nu mai esti virgina. Practic ramai virgina pana la primul contact sexual.

De ai impresia ca medicii ginecologic stau de vorba pe mess? De aia exista cabinete medicale sa te duci la consultatie daca ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Himenul este de mai multe tipuri..inca mai esti virgina daca nu ai avut contact sexual happy