| Cαmeℓiα a întrebat:

Hei TPU as vrea sa dau la medicina. Unde credeti ca e mai bine la facultate la Timisoara sau la Cluj? Si inca ceva as vrea sa devin chirurg, cat timp va dura rezidentialu`?
Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Trynda a răspuns:

Pai mai buna din astea 2 e Clujul. Eu o sa dau la medicina la Bucuresti, am vrut la Timisoara dar e cam slaba facultatea. thinking Asa am auzit eu.
Cluj si Bucuresti sunt bune. Faci 6 ani medicina si cativa ani rezidentiatul. Cred ca 5 se fac de rezidentiat.

Daca vrei sa devii chirurg vezi ca e foarte mult de invatat si trebuie sa fii expert in ceea ce faci, nu poti face lucruri de mantuiala in medicina altfel ajungi pe la stiri si la puscarie big grin Mult noroc.

3 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

E mai buna cea de la Cluj, dar e foarte greu sa intri acolo.Si mai sunt si locuri putine.

| y0nutz3ly a răspuns:

Depinde care e ma aproape de casa big grin

| Mada12345 a răspuns:

Eu zic ca sa dai la Timisoara facultate vei face 6 ani si dupa vei da un examen adica rezidentiatu big grin