| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Mi-am achizitionat de curand, in septembrie, un Nokia Lumia 520. Azi dimineata, pe la 11, mi-a aparut o notificare, cum ca trebuie sa isi faca nu stiu ce actualizari, si ca actualizarile pot dura 2-3 ore. Am dat okay, iar de la 11 si pana acum nu s-a actualizat. Imi apar pe ecran doua rotite care se invart. Am incercat de vreo 4 ori sa ii scot bateria si cartela, insa niciun rezultat. Ma puteti ajuta, va rog? Multumesc anticipat. :3

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E in garantie, du-te la service

| SasNetRomania a răspuns:

Telefonul tau e semi blocat si trebuie o resetare din fabrica.
cum facem acest lucru?
ti apasat volum in jos, butonul de camera si butonul de pornire(toate de odata) pana se aude o vibrare. (windows phone 7)
daca e windows phone 8 faci asa:
apesi volum jos bagi incarcatorul cand iti apare semnu exclamarii apesi urmatoarele:
volum sus si jos
butonul de pornire apoi iar butonul volum jos
succes!
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| SasNetRomania a răspuns:

Iti scriu aici ca nu pot sa iti scriu inapoi pe privat. posibil sa trebuiasca rescriere de soft, daca e in garantie trimite-l, daca nu mergi la un service. maxim 50 -100 lei.

| ShoboM a răspuns:

Cel mai bun exemplu de ASA NU in timp ce se updateaza telefonulhappy Du-te cu el la service, sau daca e in garantie trimite-l inapoi, nu ai ce sa ii faci. Daca nu s-a dus boot loader-ul se rezolva cu o resoftare, daca s-a dus e cam problema.