| Sclipirici a întrebat:

Prietena mea care locuieste cam la 20 de km de mine, m-a chemat la ea, sa dormim impreuna. Numai ca nu stiu cum sa ii zic mamei ca vreau sa dorm la ea. Ceva sfaturi?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti incerca sa vorbesti normal cu ea si sa-i spui ceea ce ne-ai spus si noua, dar cu mai multe amanunte. Adevarul este ca nici asa nu cred ca vei avea succes, si pe buna dreptate!

| ElenaSA a răspuns:

Adevarul este cel mai bun. Mama ta ar putea discuta si cu parintii fetei sa nu creada cine stie ce.

| Sclipirici explică (pentru ElenaSA):

Pai da, n-o sa o mint, Doamne fereste! Nu stiu cum sa formulez ca sa o conving 100% sa ma lase...

| ElenaSA a răspuns (pentru Sclipirici):

Ii spui ca prietena ta vrea sa stai cu ea intr-o noapte si ca daca doreste sa te lase sa discuti si cu parintii ea.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Îi spui că ieși diseară cu prietenii și de fapt te duci la ea... Când vii dimineața poate/sigur o să te certe, dar na, ce mare brânză?

| Darius2019 a răspuns:

Ba spune-i ca meri sa dormi la iubita ta si punct iait o caciula cu tine si gata.