| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Vacanta de vara e pe terminate dar asta nu ma baga in deptresie laughing ci ma motiveaza sa profit de timpul liber. Problema mea e ca avem in familie o perioada cam nasoala cu banii si mi-e rusine sa le cer bani parintilor. Am avut ocazia sa ma inscriu la niste competitii la care imi doream de multa vreme sa merg dar am renuntat fara sa le mai zic alor mei pentru ca stiam ca o sa faca eforturi sa ma duc. In fine, ce voiam sa spun e ca am refuzat si alte intalniri, mai marunte dar destul de multe. E vorba de iesiri in anumite locuri in care stiam ca ar trebui sa cheltuiesc bani, gen la cafenea sau in alte orase. Incerc sa economisesc cat de mult posibil dar simt ca innebunesc inchisa in casa. Sunt sociabila si ma demoralizez cand nu am cu cine sa ies. Nu imi place sa imi refuz prietenii cand ma invita undeva unde chiar as vrea sa merg. Rugamintea mea este sa imi dati idei de activitati necostisitoare si atragatoare pentru mine si prietenii mei pe care sa le facem impreuna. Va rog, scoateti-ma din casaaaaa! laughing))
App, am 16 ani si stau in jud Buzau

Răspuns Câştigător
| 4Alexandra4 a răspuns:

Nu stiu daca este pe placul tau...dar...
1) ai putea merge cu bicicleta sau cu rolele prin parcuri mari(precum Herastaraul din Bucuresti)
2)Va strangeti la cineva acasa si va uitati la filme
3)Mergeti si vizitati locuri parasite( dar mna...vedeti si voi sa nu fie prea darapanat ca va cade cladirea in cap)
4) Stiu ca de obicei in parcurile principale ale oraselor sunt foisoare puteti sa va jucati carti, adevar si provocare, urmatoarea carte etc.
5)Va puteti bate cu sticlele + baloanele cu apa....sau daca unul dintre voi sta la curte puteti sa mergeti la el si sa va bateti cu furtunul cu apa
6) TOT IN CAZUL IN CARE STA CINEVA LA CURTE ....SI MAI ARE SI PISCINA mergeti la el

2 răspunsuri:
| adytzoi a răspuns:

Plimbari prin oras, poate ceva iesiri cu bicicleta, chestii la care ai nevoie de cativa lei pentru un suc si cateodata nici de aia.

| DaniTDCI a răspuns:

O plimbare prin oras pe jos sau cu o bicicleta, role, etc