| Sophie2105 a întrebat:

Heii!
Am 14 ani si as vrea sa castig niste bani, dar nu ma pot inca angaja pentru ca sunt prea mica sad cum credeti ca as putea face bani din ceva munca?

6 răspunsuri:
| Clinketta a răspuns:

Poți merge pe la vecini (le tunzi peluză,.)sau să vunzi lucruri facute manual (la prieteni, vecini, colegi), felicitări, flori...

| SuciuFlo a răspuns:

Poti sa muncesti cu jumate de norma...cauta un magazin in apropierea ta si incearca

| ThePurificator48 a răspuns:

Daca ai prieteni de familie pe la tara care au animale spune-le parintilor de chestia asta ca sa vorbeasca cu acele persoane sa le ajuti de exemplu la curatenia de animale pe cativa bani.

Sau daca vrei, strange niste bani sa cumperi dulciuri ieftine de la en-gros sau de altundeva, nu prea stiu. si sa le vinzi la scoala un pic mai scumpe sa faci profit.

Sper ca ti-am fost de folos.
Funda?

| RAY a răspuns:

La 14 ani nu prea te anagajeaza cineva nici part time, totusi esti mica e pacat ca deja te gandesti la asta, pliante sau ceva dar sunt multe tepe, ai putea adauga anunt pe olx ca faci curatenie la oamenii, menaj etc

| krispi a răspuns:

Poti sa inparti foite sau sa le lipesti pe usele la blocuri..succes

| Bigabi99 a răspuns:

Salut!
Uite o metoda prin care poti face bani la orice varsta.
Te uiti la reclame si faci bani online.Cu doar 10 minute pe zi poti sa iti faci un salariu frumusel.
Mai jos ti-am lasat un link catre un video ce o sa iti explice cum poti sa te apuci sa faci bani chiar de azi.

https://www.youtube.com/watch?v=rDbhWp-QanE

Spor la bani!