| TheLorenutzza a întrebat:

Heii imi dati si mie statusuri in germana traduse in romana.ms anticipat:*

2 răspunsuri:
| stefanutza27 a răspuns:

Hallo! Wie geht es Ihnen? (Salut! Ce mai faceti?)
Bitte nicht stören (Nu deranjati, poate fi interpretat si ca do not disturb)
Beschäftigung (Ocupata)

| Laya a răspuns:

Statusuri pentru mess? De dragoste, de tristete, de prietenie?
ιcн мöcнтe daѕ мädcнeɴ ѕeιɴ, aυғ dιe dυ zeιɢѕт υɴd ѕaɢѕт: "daѕ ιѕт мeιɴe!" => Vreau sa fiu fata inspre care arati si spui: "Ea e a mea"
Manchmal merkt man zu spät, wer gut für einen ist. => Cateodata vezi prea tarziu, cine e bun pentru cine.
Es gibt Menschen die ich brauche, es gibt Menschen die ich liebe unde es gibt Menschen die ich brauche, weil ich sie liebe. =>Exista oameni de care am nevoie. Exista oameni pe care-i iubesc si exista oameni de care am nevoie pentru ca-i iubesc.
Brave Mädchen kommen im Himmel, böse Mädchen kommen überall hin. => Fetele bune ajung in rai, fetele rele unde vor ele.
Ich hab meinen Eltern gesagt, dass ich um 22.00 Uhr zu hause bin, aber nicht an welchen Tag. => Le-am spus parintilor mei ca vin acasa la ora 22.00, dar nu si in ce zi...
Si ar mai fi, daca ai nevoie, da un mesaj...hee hee