| ImmortalQueen a întrebat:

Heii! Nu stiti daca se dau burse pentru liceu in Marea Britanie? Daca da ce formular trebuie sa completez?
Am citit undeva asta :
"Dacă până acum studenţii căutau să plece la o facultate în Europa, acum o fac şi viitorii liceeni. La Târgul Liceelor de Elită din Bucureşti, sute de părinţi au venit de mână cu copii de 12 - 13 ani, să le caute un liceu în străinătate. Cea mai atractivă este Marea Britanie, unde bursele acoperă până la 50% din valoarea taxelor.

Cine nu e chiar bogătaş îşi poate trimite copilul la un liceu din Marea Britanie, unde se dau burse ce acoperă şi 50% din toate taxele. Integral, taxele costă între 20.000 de lire şi 25.000 de lire pe an, incluzând şcoală, cazare în campusuri de vis, ce arată ca staţiunile turistice, masă, excursii şi recreere (muzică, teatru, pictură, sport). Înscrierile se fac cu aproximativ un an înainte, iar la final copiii primesc diplome recunoscute internaţional."

Mai sunt burse? [Sper ca ati inteles] Ms si funda.

1 răspuns:
| InGErAsHFaCutPraF21 a răspuns:

Pai du-te sh uitate fundita