| MishaIsMyHero a întrebat:

Hello! Ce inseamna sa fi ventriloc? fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Persoană care poate rosti cuvintele fără a mișca buzele și fără a deschide gura, dând impresia că vorbește din abdomen.
Unii mai uită să dea şi sursa, cum este domnul @Arthur, dragul de el.
Sursa, http://dexonline.ro/definitie/ventriloc
Te pup!

4 răspunsuri:
| mihai9770 a răspuns:

Sa poti vorbi in asa fel incat sa nu se cunoasca ca vorbesti si sa para ca vocea vine din alta parte, adica sa nu ti se miste limba si gura.

| Arthur a răspuns:

Persoană care poate rosti cuvintele fără a misca buzele si fără a deschide gura, dând impresia că vorbeste din abdomen.

| xTHORx a răspuns:

Inseamna a face spectacol cu talentul de a vorbi fara sa-ti misti gura.

| alexs99 a răspuns:

Ventrilocul este persoana ce vorbeste fara a-si misca buzele.