| qLoveSmileღ a întrebat:

Hello. Nu inteleg de ce toata lumea spune ca Tableta Apple ( Ipad 3 ) are memorie putina. Totusi, are 64GB si dupa parerea mea functioneaza destul de bine, si are si un pret acceptabil ( in jur de 30 milioane ). Astept parerile celor care au Ipad 3. :*

Răspuns Câştigător
| Maddiex3 a răspuns:

Sor-mea are Ipad 3. Si merge destul de bine. Este foarte incantata de tableta ei. love struck

11 răspunsuri:
| Loner a răspuns:

Multa bafta cu iPad 3 + angry birds, eu prefer un Alienware M18x + Kingdoms of Amalur. Tableta intră să completeze tabloul smartphone + laptop. Nu să le înlocuiască pentru că nu are cum. Încă.

| dru1darius a răspuns:

Multi cred ca tableta va inlocui laptopul, insa momentan nu il va inlocui, ea de fapt ii un gadget intre un smart-phone si un laptop si in cazul pretului, ii destul de scumpa la salarile noastre

| qLoveSmileღ explică (pentru dru1darius):

La mine pretul nu conteaza. Conteaza performanta. Si cum adica o tableta nu poate inlocui un laptop? Poti sa intrii pe google? Da. Poti sa intrii pe mess? Da. Poti sa asculti muzica pe youtube? Da. Poti sa te uiti la filme online? Da. Poti sa te joci anumite jocuri? Da. Deci. Dintre un laptop si o tableta Apple, as alege cu siguranta o tableta.

| dru1darius a răspuns (pentru qLoveSmileღ):

Eu unul nu, depinde foarte mult de gusturi, sunt multi ca mine care prefera laptopul fata de tableta, poate in timp, o sa dispara laptopurile la fel ca si desktopurile insa va dura ceva vreme.
in legatura cu pretul, daca ai bani de aruncat atunci iei cel mai scump, insa daca o alta firma are dotari putin mai slabe, dar pretul ii la jumatate, oare ce alegi

| suntserios a răspuns (pentru qLoveSmileღ):

Incerca sa scrii un referat sau o lucrare de macar 15 pagini pe tableta.

| pissyaly a răspuns (pentru qLoveSmileღ):

Un laptop e mai performant putin cu tableta nu prea ai ce sa faci daca nu ai net.
Ai spus si tu : poti juca unele jocuri; fiindca unele trebuie descarcate si instalate si nici nu stiu daca are destula memorie o tableta daca vrei mai multe.Si nici nu cred ca se pot juca pe tableta acele jocuri,sau daca vrei sa iti descarci programe,ceva,gandeste-te ca unii oameni trebuie sa lugreze pe nu stiu cate programe la munca,sa scriu un referat,o lucrare,ceva si e mult mai usor cu tastatura.
Deci,tu poate preferi o tableta ca te uiti numai pe net,dar, ai vazut, ti-am aratat cateva motive pentru care un laptop ar fi mai bun, dar, in fine, poti sa crezi ce vrei...

| Săsăran_Dragoș_1996 a răspuns (pentru qLoveSmileღ):

Crede-ma ca nu toata lumea foloseste laptopul pentru "mess" si "Facebook" ca toata pitipoancele (printre care si tu, de asemenea). Pe langa asta, un Laptop are mai multe avantaje pe care nu o sa ma obosesc sa ti le enumar pentru ca oricum o sa cauti un contraargument pentru ca de, asa e romanu', cum sa lase dupa cum zice altu?!

| qLoveSmileღ explică (pentru Săsăran_Dragoș_1996):

Pitipoanca? Vezi cum vorbesti, cocalarule. happy Ca eu nu m`am luat de avataru` tau, ai inteles?winking

| Săsăran_Dragoș_1996 a răspuns (pentru qLoveSmileღ):

In caz ca nu ti-ai dat seama, avatarul meu e facut in gluma. Dar ma rog, pitipoancele o sa pitiponceasca.

| qLoveSmileღ explică (pentru Săsăran_Dragoș_1996):

Tot un cocalar ramaii :* Ramai in prostia ta, si vede`ti de viata ta. happy

| wyla a răspuns:

Aveti dreptate amindoi pentru cei mai bogati isi permit ceva mai scup, insa nu intotdeauna ce-i mai scump e mai folositor!