| liiaa a întrebat:

Hello! Vreau la Haloween sa fiu ghicitoare,sa vorbesc in rime, dar nu vreau sa ma imbrac in tiganca.Ar merge o bluza cu manecile evazate foarte, foarte mult si niste colanti? Cum pot sa ma inspir mai mult pentru rime? P.S:Haloween'ul este pe 31 septembrie sau octombrie? Ca am uitat? rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Ar mege,dar mai poţi adăuga peste bluză o bustieră neagră şi o eşarfă foarte lată din dantelă,petrecută peste şolduri,nişte accesorii :lanţuri simple,cercei mari, bentiţe de păr, sau flori în păr, iar încălţămintea, niste cizme din dantelă neagră(în culoarea eşarfei şi a bustierei).Iar pentru dată vezi mai jos:
http://www.apples4theteacher.com/holidays/halloween/when-is-halloween.html

4 răspunsuri:
| AidaMaria a răspuns:

Mai stai ca ai timp sa gandesti fiind ca haloween-ul e pe 31 octombrie.In orice caz daca vrei sa fi ghicitoare fara sa te imbraci in tiganca merge si bluza si colantii dar depinde ce culoare au colantii sa nu fie verde.rolling on the floor

| liiaa explică (pentru AidaMaria):

Nu,este o bluza crem, si colanti negri.winking

| AidaMaria a răspuns (pentru liiaa):

Ok

| LariSpargeBecul a răspuns:

1. Da, ar merge 2. Nu e obligatoriu sa faci rime 2. 31 octombrie