| anonim_4396 a întrebat:

Helloo big grin
Ca tot e halloween vreau si eu o lista cu superstitii de halloween. Funda cele mai multe happy

Răspuns Câştigător
| victor_2113 a răspuns:

-daca pui usturoi la usa se spune ca alungi strigoii
-unii oameni devin varcolaci de halloween sau cand e luna plina
-Daca in noaptea de Halloween auzi pasi in urma ta, nu te intoarce, s-ar putea ca Moartea sa fie in spatele tau. Daca te intorci, inseamna ca in curand vei muri
-Fetele care duc o lumanare la un rau sau apa, pot vedea in aceasta noapte chipul celui sortit;
-Daca un liliac isi face aparitia devreme si este foarte jucaus, inseamna ca va fi vreme frumoasa;

Daca un liliac inconjoara o casa de trei ori, e semn de moarte;

Cel care in noaptea de Halloween va coji un mar si va avea cea mai lunga si continua coaja, va avea o viata lunga.

Daca arunci in spate coaja marului, initiala care se va forma in urma caderii, va fi initiala viitoarei perechi;

Daca ajungi la o intersectie si asculti vantul, vei afla cele mai importante lucruri care ti se vor intampla in urmatoarele 12 luni;

O persoana care este nascuta de Halloween poate vedea si vorbi cu spiritele;

Pentru ca spiritele sa nu patrunda in casa ta de Halloween, trebuie sa ingropi in fata usii, oase sau o poza a unui animal;

Daca vezi un paianjen, acesta ar putea fi spiritul unei persoane iubite care te vegheaza;

Daca flacara unei lumanari de face albastra dintr-o data, inseamna ca un spirit este prin apropiere;

Daca bati in lemn, ghinionul va fugi de tine;

O alta superstitie e cea legata de pisica neagra. O vorba veche spune ca acestea aduc ghinion. Stramosii credeau ca pisica neagra este o incarnarea a diavolului. In evul mediu, de Paste, pisicile negre erau arse. In schimb, in Marea Britanie, pisicile albe sunt cele care aduc ghinion.

Daca in noaptea de Halloween cei purta hainele pe dos si vei merge cu spatele, la miezul noptii vei vedea o vrajitoare pe cer.

In Marea Brtianie, pentru a vedea daca o femeie este sau nu vrajitoare, era aruncata in apa. Daca plutea, cu siguranta ca era vrajitoare. Daca se ineca, nu era vrajitoare.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

1 răspuns:
| Fllorentina a răspuns:

Poti fi asa :

1. O infirmiera : Iti pui un halat alb faci tu o cruce ca la spital pe el, iti poti face si o "palarie ", o poti accesoriza, printr-un machiaj strident, poti lua niste dressuri negre si pantofi cu toc, sau daca nu ceva simplu.

2. Poti incerca sa iti faci un costum similar cu cel a lui Michel Jackson - O palarie, par cret, pantaloni si un sacou negru + pantofi ceva lucioshi ( poti folosii si altfel de pantofi)

3. Iti poti face pe faza, mustati, un mas negru sa fi o pisicuta rea"tongue

4.Vampir - Sa folosesti mult roshu + negru, si sa nu uiti de dintii de vampir

5. Un dracusor : Niste coarne, te machiezi pe la gura cu putin rosu, acela fiind sange.

6. De asemenea poti sa improvizezi un costum din lumea disneytongue, adica sa fi ALBA CAZAPADA, sau cenusareasa, mini mouse, sau miki mousetongue

7. Poti sa fi "femeia fantasctica", o pelerina, tocuri, machiaj strident, un costum mulat, parul tapat, si gata costumul de halloweentongue

AI multe optiuni trebuie sa ai imaginatie, doar imbina tu culorile si pune la imbracaminte accesorii, va ieshi cea frumos si in + de asta va fi facut de tine

scrie pe google: costume halloween (dai la imagini ) ai o multime de imagini