| Yoooana a întrebat:

Heloo TPU! As vrea sa imi creez un blog cu o anumita tema, aleasa de mine.Adica..sa postez ce vreau eu pe el.stiti voii. Aveti vreo propunere de site pe care as putea sa-mi fac si sami mearga bine?

Răspuns Câştigător
| Sarcasticu a răspuns:

Încearcă să-ți deschizi blog-ul pe wordpress.com, dă-i un nume, scrie câteva articole, trimite-l mai departe prietenilor, pe facebook, vezi ce reacție au, dacă te-ar citit. dacă nu, iar dacă totul merge bine și te ții de treaba asta, cu timpul îți poți deschide propriul domeniu. Dar până acolo mai este. big grin

7 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Eu ca platforma recomand www.ucoz.ro - e mult mai usor de folosit sa-ti ofera mai multe posibilitati decat alte platforme de genu.
Cum sa incepi? Se te gandesti despre ce vrei sa scrii, apoi iti gasesti titlul cel mai potrivit, faci site-ul si dai frau liber creatiei :)

| vampir004 a răspuns:

Pe worldpress sau blogger

| Sarcasticu a răspuns:

Pentru început încearcă ceva gratuit cum ar fi:
wordpress.com
blogspot.com

După ce vei prinde puțină experiență și vei avea cititori fideli treci pe un domeniu propriu.

| Yoooana explică (pentru Sarcasticu):

Si pentru prima oara..cum ma sfatuiti sa incep?thinking

| Yoooana explică (pentru Sarcasticu):

Mersi..am sa incerc...

| Sarcasticu a răspuns (pentru Yoooana):

Încearcă să-ți deschizi blog-ul pe wordpress.com, dă-i un nume, scrie câteva articole, trimite-l mai departe prietenilor, pe facebook, vezi ce reacție au, dacă te-ar citit. dacă nu, iar dacă totul merge bine și te ții de treaba asta, cu timpul îți poți deschide propriul domeniu. Dar până acolo mai este. big grin

| georgeslick17 a răspuns:

Încearcă să-ți deschizi blog-ul pe wordpress.com, dă-i un nume, scrie câteva articole, trimite-l mai departe prietenilor, pe facebook, vezi ce reacție au, dacă te-ar citit. dacă nu, iar dacă totul merge bine și te ții de treaba asta, cu timpul îți poți deschide propriul domeniu. Dar până acolo mai este.

| Sarcasticu a răspuns (pentru georgeslick17):

Ce faci george îmi copiezi răspunsul? laughing