| AliceAll a întrebat:

Help: care stiti cat costra(la munte) inchirierea unor schiuri, clapari si bete pentru o zi? Ms anticipat :*

Răspuns Câştigător
| rasplatitacupuncte a răspuns:

Ce inaltime ai? La 1, 80 iti ajunge lungimea de 150cm
Regula: maximal pina la barbie pentru incepatori/medii (posibil chiar si ceva mai scurte); pentru avansati merge pina la jumatatea fetei.

Tip incepator fara tehnica:

Easy-Carver
Lady-Carver
Allround-Carver

Mediu-avansat, 1Saptamina doua Activitate pe an (inca fara tehnica de Carving):

Lady-Carver
Allround-Carver
Cross-Carver *
Allmountain-Carver *
Slalom-Carver (Performance)

Avansat (stapinesti tehnica de Carving) /Lungimea poate ajunge la 160cm:

Slalom-Carver (Performance + Race)
Allmountain-Carver

Mai ramine sa cauti pe net ce tip de schiu produce fiecare firma: Head, Voelkl, Fisher, Atomic, Rossignol, Blizzard (am scris bine?)

Preturi bune gasesti la Blizzard, Head, Voelkl
Scumpe: Atomic

5 răspunsuri:
| Vlad93 a răspuns:

Cam vreo 70- 80 de ron+ Buletin

| sutinoo a răspuns:

In Poiana Brasov era anul trecut 50 de lei (clapari si schiuri)

| mariusyk654 a răspuns:

Nu inchiria...Cumpara sa stii ca-s atale!

| Mihai1972 a răspuns:

In jur de 45-50 lei! Si sa ai buletinul la tine cum a spus si Vlad!

| schiuridevanzare a răspuns:

Mai bine la cumperi decat sa le inchiriezi, la un simplu calcul este mult mai rentabil sa ti cumperi o pereche de schiuri si clapari second hand. eu detin un site cu echipamente second hand. www.schiuridevanzare.ro