| anonim_4396 a întrebat:

Hey...acum cateva zile m-am certat cu prietena mea cea mai buna.Mai este putin si se apropie ziua ei, probabil nici nu vrea sa ma vadastraight facesad... ce cadou credeti` ca ar trebui sa ii fac(sau sa nu ii fac thinking)? Fundita.

Răspuns Câştigător
| Loredana_4793 a răspuns:

Daca tot e prietena ta cea mai buna cred ca trebuie sa stii ce vrea ea. Daca nu stii poti sa ii faci un cadou care sa vina din inima, ceva simbolic, un lucru pe care sa il ai si u si ea. Poti sa ii scrii o felicitare sau o scrisoare in care sa ii sp ca iti pare rau pentru cele intamplate si ca vrei sa va impacati, sa fiti din nou BFFwinking. Daca nu te invita la ziua ei afla mai multe detalii de petrecere si du-te pe neasteptate daca tot nu vrea sa te vada lasa. i cadoul(de preferat parintilor ei si sa il dea ei in numele tau)sau ii lasi acolo si te semnezi pe el.Scriei in scrisoare lucrurile amuzante pe care le-ai facut cu ea si ca nu merita sa va certati din nimicuri! Succes! pup

16 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Teoretic, la o zi de nastere regula este ca trebuie sa fi invitat ca sa mergi! Daca nu esti invitat nu are rost sa-i faci cadouri! Ii dai un telefon sau mail de felicitare si gata. Apoi poate te invita sau nu! Depinde cum era regula intre voi.Eu zic sa ai pregatit ceva, care, la o adica, sa-l poti folosi si tu, daca nu esti invitata! Un parfum sau alte cosmeticale care sunt de uz universal. Dar chiar daca sunteti certate, un telefon trebuie sa-i dai!

| IrinaAndreea a răspuns:

Ai putea totusi sa ii faci un cadou, chiar daca e suparata, asta e o ocazie buna sa ii arati ca iti pare rau si ca vrei sa va impacati. Imprima o poza cu voi doua pe o cana, perna sau tricou si poti scrie pe verso: Iarta-ma! Sigur ii va placea si va avea efectul dorit. Succes! :*

| AddaXD a răspuns:

Hey, banuiesc ca daca vine ziua ei e zodia leu. si eu sunt leu si cred ca te pot ajuta fiind aceeasi zodie cu prietena ta. banuiesc ca se va bucura daca ii faci un cadou, mai ales acum, cand sunteti certate. si, apropo banuiesc ca ar vrea sa va impacati (dar nu te astepta sa recunoasca-doar e leu->stiu din experienta) si legat de cadou, in primul rand cred ca ar trebui sa te impaci cu ea. cadoul care poate fi impachetat: daca nu stii ce gusturi are banuiesc ca nu ii poti lua chiar orice. mie mi-ar placea sa primesc de la prietena cea mai buna:
o rama de cadou cu pietricele din alea si cu o poza cu mine si prietena cea mai buna (in cazul tau cu voi doua) ceva dragut legat de zodia mea si sa fie impachetate intr-o cutie de cadou draguta, dar cutie e mai dragut decat punga.
deci asta ii poti lua, gusturile leilor oricum sunt cam la fel. o, si inca ceva, pe poza poti sa scrii si tu '' pentru cea mai buna prietena'' sau ceva de genul. daca stii ce ii place atunci ia ceva legat de ce ii place. (dar cutia de cadou poate ramane valabila, ce zici?) big grin

| Reinkaos a răspuns:

Cred ca cel mai bun cadou ar fi sa va impacati happy

| BAliinuShaa a răspuns:

Parerea mea pentru un cadou perfect pentru prietena cea mai buna ar fi un album cu poze cu voi si texte de prietenie sau un medalion cu o poza cu voi 2 o bratara a prietenie asa cum a zis si iasomie ar fi foarte bunahappy
Sau sa ii faci o petrecere surpriza pe placu ei avand in vedere ca o cunosti foarte bine daca este cea mai buna prietena.
In rest nu mai stiu... sper sa va impacati si la multi ani prietenie tale!
XoXo

| Parisblue a răspuns:

Pai sigur ca ar trebui sa ii faci un cadou.nici nu se pune prb chiar daca v-ati certat, poti sa ii iei o carticica de prt : http://www.pravaliacucarti.ro/......364-p.html sau bijuterii, o bratara pe care sa o ai si u gen bratara prieteniei. ceva mare de plus cu o felicitare in care sa ii ceri sa va impacati;)

| ✿puffa✿ a răspuns:

Deci mai intai sun'o si zi ca iti pare rau si ca ar fi bine sa nu va mai certati.asta e un cadou genial, iar cadou in sine ai putea sa ii dai asa. uite ceva variante:
-o fusta marfa dupa care se uita de ceva vreme
-un mp3
-o bratara a prieteniei voastre
-o pereche sic de cercei
oricum depinde de arsta si de persoana, succeswinking:*

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Pai nu stiu. nu o cunosc pe prietena ta;|.
Ce crezi ca i-ar placea foarte mult :]?

| Tibyarad a răspuns:

Si eu m-am certat cu un prieten inainte de ziua lui si i-am cumparat o vaca de portelan care era inpachetat frumos si o ciocolata mare, am mers la el si i-am zis la multi ani si iarta-ma, a zis ca nu s-a suparat si ma iarta, inainte era turbat de nervi si acum i-a trecut, la manie omul spune multe, gandeste-te ce i place cel mai mult, daca sunteti prietene adevarate veti trece peste toate, e normal sa fie si neintelegeri, nu poti gasi pe toti hapy in fiecare zi, i mai gasesti si suparati nervosi probleme sunt multe si stres.sunt sigur ca o sa va inpacati!

| hax0r a răspuns:

Un double-dildo

| ijustwannarun a răspuns:

Cred ca cadoul potrivit ar fi o bratara din argint happy... si chiar daca nu te invita la ziua ei ( poate nici nu si-o tine), totusi sunteti prietenehappy cele mai bune happy... prietenele se mai si cearta happy. O sa va impacati, o sa vezi tongue. Si cred ca ar insemna mult pentru ea sa vada ca i-ai dat cadou chiar daca sunteti certate happy.
Noroc:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am patit-o si eu, dar eu nu am fost asa de impacata precum vei fi tu, eu inca mai sunt cerata oarecum cu ea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ms tuturor, mi-ati fost de ajutor.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexithymia a răspuns:

nu ştiu sigur ce cadou ar trebui să îi dai, sau dacă trebuie să îi dai. Dar, eu când m.am certat cu prietena mea cea mai bună i.am dat o felicitare pe care am făcut. o eu, pe care scria că îmi pare rău pentru cearta noastră stupidă, şi că n. aş lasă o ceartă amărâtă să ne strice prietenia. sper să vă împăcaţi. n___n

| iasomie a răspuns:

Fa-i cadou o bartara a prieteniei, si pote o felicitare in care sa-i ceri sa va impacati.Eu te-as ierta