| Lexi_2269 a întrebat:

Hey all ! Deci sa va pun in tema. Sunt intr-un fel de "proiect" la scoala numit "cerc de lectura", e o chestie extrascolara sa zic asa... Si saptamana asta am primit o tema de genu "Scrieti o carte [nu foarte groasa 2-3 pagini oh go on ] despre absolut ce subiect vreti voi" si pur si simplu nu`mi vine nimic. O poveste de dragoste sau ceva politist mi se pare cam... banal si altceva chiar nu stiu. Ma puteti ajuta cu ceva? :-D :-D puppy dog eyes funda !

Răspuns Câştigător
| xMelancholy a răspuns:

Bună! Dacă ai decis să participi la acest cerc de lectură, înseamnă că adori să citeşti, aşa-i? în general, oamenii care citesc au mai multă imaginaţie şi nu numai. Sincer, o carte de dragoste mi se pare cam siropoasă, iar o carte poliţistă... o poţi scrie citind, de exemplu, Agatha Christie. Dar fiindcă ţi se par banale sau poate nu vrei să scrii despre asta, îţi recomand ceva simplu şi la obiect: o carte cu amintiri. Toţi avem momente frumoase, pe care le poţi interpreta altfel. Acum depinde ce atitudine ai, dacă eşti mai visătoare sau ceva mai cu picioarele pe pământ. Sau poţi descrie cum ai citit prima carte, că doar e cerc de lectură, nu? ( te poţi inspira din volumul " Care e faza cu cititul? ") Sau, de ce nu?, prima carte scrisă de tine. Sau poate un caiet pe care încă îl mai ai unde păstrezi toate amintirile. Baftă!

P.S.: Hehe, şi la mine în şcoală se organizează un cerc de lectură. happy

2 răspunsuri:
| Himera a răspuns:

Descrie o zi din viata ta, completa, in care ai voie sa trisezi cum vrei, descrie obiecte, exaghereaza, fa totul sa para interesant chiar daca nu este.

| DjLayla a răspuns:

As avea eu o idee sa scrii despre relatia ta sau daca ai avut una sau ce vei face cand vei fi in ea