| xDiiianne a întrebat:

Hey.Dau funda happy. Deci, vreau sa tin o dietă si am mici nelamuriri.
1. Nu trebuie să mananc. dupa ora 18, sau 19? la unii am auzit ba 17, ba 20.
2. Pot manca parizer sau crenvusti? Dar o salata cu ton si putin porumb?
3. Activia ajuta la slabit?
4. Are ceva daca mananc dimineata lapte cu cereale dulci? sau trebuie neaparat cereale de ovaz sau porumb? dar ce fel de cereale mai pot manca
5. Ce sucuri/milk shake uri naturale pot face?
P.S : vreau sa slabesc cel putin 5 kg pe saptamana. multumesc frumos

7 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

1. Dupa 18 nu mananci
2.Parizerul si crenvustii sunt foarte nesanatosi, de cand eram mica mama nu ma lasa sa pun gura pe ei
3.NU
4.Nu

| DownTheStairs a răspuns:

1.Dupa ora 19
2.Salata cu ton si porumb cred ca e buna si nu strica, insa parizerul si crndvustii nu sunt bune de mancat zi de zi d-apoi cand ti dieta
3.Eu nu cred ca slabesti cu Activia ci sunt doar vorbe sa te faca sa cumperi produsul
4.Nu are nimic, insa mai bine ar fi cerealele din ovaz sau porumb insa nu obligatoriu(mai bune sunt alea dulci)
5.Pai poti sa-ti faci din diferite fructe si sa le pui in blender sau sa-ti faci din diferite citrice:portocale, grefuit, etc
Daca vrei sa slabesti atat de mult intr-o saptamana poti sa faci si sport nu doar dieta acum ca tot a venit timpul frumos poti sa te plimbi cu rolele sau cu bicicleta sau sa cauti niste exercitii fizice pe youtube sa poti face in casahappySper sa ajungi la greutatea dorita! Funda?

| Ali1998 a răspuns:

Buna. Eu iti dau sfaturi dupa ce am auzit la doctori big grin.

1.Nu trebuie sa mananci dupa ora 19.

2.Parizerul sau crenvustii ingrasa cel mai rau sau chiar si Hot Dog sau Hamburger. O salata cu ton nu ingrasa dar porumbul da.

3. De Activia depinde dar mai mult da, da ajuta.

4.Da, cerealele dulci ingrasa. Asa ca mai bine cereale de ovaz sau porumb ( sunt mai consistente).

5. Iti poti face o limonada dar lamaia stoarsa la storcator big grin.

Deci asta e tot ce stiu. Sper ca te-am ajutat.

| Maestra a răspuns:

1. Nu manca dupa 19, ai incredere;)

2. Salata cu ton si porumb este sanatate curata pe langa crenvusti si parizer

3. Activia ajuta la digestie. Dar poate fi inclusa in program.

4. Recomand sa nu mananci deloc dulce. Poti maxim o data pe saptamana, incearca salata de fructe totusi

5. Absolut orice.Am inteles ca ciresele cotin mai putine calorii, dar poti sa faci cu orice alt ceva

Dar! Nu poti 5 kg pe saptamana. Poate te referi la cm/talie asa da, dar kg in nici un caz! Pielea ta s-ar lasa si ai arata ca la 30 de ani.

Daca vrei mai multe detalii, da un click aici;) http://www.tpu.ro/......ca-mananc/

| Luzz a răspuns:

1. Cu vreo 2-3 ore inainte sa te culci nu ai voie sa mananci.
2. Nu stiu.
3. Nu stiu.
4. prea multe intrebari

Eu iti recomand Canadian Tea. O prietena il ia de o saptamana si a slabit intre jumatate de kg si un kg.
Nu poti sa slabesti 5 kg/saptamana. E imposibil.
Succes.

| puffumik a răspuns:

1Nu trebuie sa mananci dupa ora 18.
2. Poti manca, dar nu in cantitate mare.Pe crenvusti sa nu pui ketchup sau sa nu adaugi multa paine.
3.Activia cu fructe nu, simpla poate ca da.Seara poti manca activia simpla sau orice al iaurt, degresat de preferat.
4.Din cand in cand(odata la 2-3 saptamani) mai poti manca si cereale dulci dar nu multe. Daca vrei sa slabesti mai mult incearca fara ele pentru ca ingrasa.
4. Poti face sucuri din portocale, mere, nectarine sau chiar limonada, dar sa nu pui zahar mult, de preferat deloc.
Te sfatuiesc sa faci si miscare.Sa cauti pe you tube,, figurerobics''. Daca faci si dimineata e perfect.Si dupa ce faci sa nu mananci minim 30 min.Pentru inceput te sfatuiesc sa alegi un video mai scurt, dar daca faci miscare constant poti allege orice video.Eu am slabit 1 kg la 3 zile, dar eu manancam si inghetata.
Sa nu te infometezi.

| Playcool17 a răspuns:

Buna xDiiianne! si eu tin un fel de dieta si cred ca da rezultate.
Deci:
1.Ar fi de preferat sa nu mai mananci dupa ora 18, sau daca vrei sa mananci ceva, iti recomand un iaurt dietetic.
2.Hmm....eu iti recomand ceva mai sanatos cum ar fi piept de pui(in general carne slaba )iar salata cu ton si porumb suna bine, dar incearca si o salata de rosii cu multi castraveti(castravetii au 12 calorii la 100 g si corpul tau foloseste mai multe calorii sa ii digere si astfel te ajuta sa slabesti ).
3. Sportul este foarte bun, mai ales cand vrei sa slabesti -iti tonifici corpul si slabesti exact de unde ai tu nevoie acum depinde si de exercitiile pe care le faci.
4. Poti manca cereale, dar depinde si ce cantitate mananci. Intre micul dejun, pranz si cina iti recomand sa mananci fructe (un mar, struguri, caise dar nu banane ) in caz ca tii se face foame.
5.Un milkshake potrivit ar fi cel cu capsuni.(si legat de bauturi, eu beau ceai verde, http://ceai-verde.com/......erde.html)
Sper ca ti-am fost de ajutor, si sa stii ca e imposibil sa slabesti atat de repede. Trebuie sa ai rabdare si ai sa vezi ca la inceput o sa fie mai greu pentru ca nu o sa vezi rezultate imediat dar peste 3-4 zice sigur ai sa observi o schimbare in bine.Te pup