| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Pentru ca e vara suntem in vacanta iar vacanta de vara pentru mine inseamna foarte multa distractie dar si sa invat sa merg pe role.Vara trecuta chiar puteam sa merg asa cat de cat dar acum deloc pentru ca tot timpul ma gandesc ca daca nu ma ajuta cineva o sa ma dezechilibrez si o sa cad. Voi cum ati invatat sa mergeti pe role? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| hannibal a răspuns:

Pune.te pe role, fa cativa pasi si o sa-ti dai drumu.crede.ma ca o data de ai invatat sa mergi numai poti sa te dezvati sa zic asa.ia pe cineva cu tine sa stea langa tine daca iti e frica. apoi o sa fi ok

2 răspunsuri:
| emyy_4547 a răspuns:

E usor:te gandesti ca strada pe care patinezi e nelimitata apoi iti ridici mainile la nivelul umerilor si pui un picior in fata si te inpingi um pic cu celalalt ca sa prinzi avant, apoi celalalt si celalalt si asa mai departe.la inceput stiu ca e greu dar cu timpul vei invata.la inceput stiu ca e important sa te ajute cineva, sa te echilibreze.

| pwp a răspuns:

Nici acum nu stiu laughing)