| wPapy a întrebat:

Am o problemă. Mi s-a stricat unitatea care o foloseam înainte şi acum o am pe asta... şi am o problemă la ea:Merge Greu.Adică daca vreau sa intru pe Google Chrome(pe ăsta il folosesc eu)Trebuie să aştept vreo 30 sec. Şi nu doar atât. În orice intru merge greu mai pe înţeles merge destul de greu orice aş face. Mă puteţi ajuta? Dau funda+vot.

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Probabil ca acestă unitate are alte caracteristici, adică este mai slaba. Fa-i o defragmentare, instalează un program ca să faci curăţenie îi ea (ex "Advanced System Care5" free), adică adu-o pe linia de plutire, ca probabil ca a fost lasată de rea şi tu o iei de bună!

| akka4 a răspuns:

1.curat-o putin de praf.ca daca a stat este posibil sa fie plina de praf, 2.formateaza partC sau D unde ai u windowsul instalat

| deavolu a răspuns:

Dami ceva date despre unitate (procesor, rami, placa video, hdd)si ce windows folosesti

| wPapy explică (pentru deavolu):

Daca as sti tias spne dar nu stiu.Si nu sti nici unde sa caut pentru. ca nu ma prea pricep la astea.Stiu doar ca am Window XP.

| huawei a răspuns:

Pai o cheste ar fi ramul mic ori reteaua incarcata sau cel mai probabil nu prea iti mere netu bine.Sar putea sa fie si placa de retea din calculatorul tau.ce pc ai marca ma intereseaza, e cu carcasa alba?

| wPapy explică (pentru huawei):

Nu,carcasa nu e alba e gri.

| huawei a răspuns:

Frate iti spun tot eu,ai placa de retea mica, sau are ceva sa cel mai rau dusa, stricata.mere rau, atunci asta i cauza, nu pot sa cred ca ar fi altceva.