| DeanOfficialFcs a întrebat:

Hey TPU... As vrea si eu sa ma apuc de Hip-Hop - Rap si nu prea ma pricep sa-mi fac melodiile cine e bun/a al compus melodii ( versuri ) Si vrea sa incercam sa mai scapam de plictiseala...

Răspuns Câştigător
| TheEyes a răspuns:

Salut.Eu sunt un mare fan al muzici Hip-Hop Rap. Daca vrei sa te apuci de muzica nu trebuie sa compuna nimeni nimic, tu trebuie sa compui singur ce vezi in viata de zi cu zi, ce simti.Trebuie sa transmiti sentimente ca sa poata sa iasa o melodie cum trebuie.Salut,multa bafta in continuarewinking

3 răspunsuri:
| Cristian0eTc a răspuns:

Hey soare, hey lună
Toată lumea aici s-adună,
Hey lună, Hey soare
Ridicate-n picioare. (compozitie proprie 5 sec timp de compunere)happy

| FoundYouLover a răspuns:

Pai ai ascultat cu atentie versurile melodiilor hip-hop? E cam acelasi principiu ca la rock, sa scrii despre ce te deranjeaza, sa scrii cum te face sa te simti, sa scrii ce replici le-ai da persoanelor care te enerveaza, sa scrii injuraturi, doar ca trebuie sa faci mai multe versuri decat la rock si sa vorbesti mai repede.

| DeanOfficialFcs explică:

Multumesc pentru raspunsuri imi pare rau ca nu pot acorda decat o funda!