| anonim_4396 a întrebat:

Hey! TPU bun...eu vreau sa dau o petrecere de halloween vreau sa-mi spuneti niste decoratiuni (sa le fac eu)2.muzica mai de halloween(dar nu prea infricosatoare)3.

1 răspuns:
| YoChriss a răspuns:

Hei! 1. decoratiuni: Din portocale tai o fata cu cutitul, apoi o gaura in spatele fetei si scoti cu lingura toata pulpa. Mai mai faci o gaura sub fundul portocalei pentru lumanare. Mai poti face ghirlande, poti imprima la imprimanta lilieci, dovleci cu fete si lipi pe carton pe care-l legi de ghirlande, lustre, becuri etc. Poti cumpara o musama sau farfurii cu tema de halloween etc.
2. Muzica poti pune orice muzica pentru ca o sa conteze distractia.
3.Costume (cred ca voiai sa spui) te poti impraca in fantoma (pui un cearceaf in cap), sau poti inchiria costume de la centrele speciale.
4.Prajituri sau torturi: Briose, biscuiti cu ciocolata sub forma de dovleci, lilieci, etc. Prajituri simple: http://www.culinar.ro/....../2/27572/, negresa, la fel ornata cu frisca si fructe. Succes si distractie placuta!