| olteanca a întrebat:

ce sfat imi dati? Prietena mea ma barfeste la toti inclusiv la cei de la mine de la bloc. ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| Foxxi a răspuns:

Daca te barfeste, inseamna ca nu iti e prietena. Vorbeste cu ea si expllicai ca nu mai puteti fi prietene.

12 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Aia nu mai e prietena, daca te barfeste.
In niciun caz nu o barfi si tu, arata-i ca esti mai desteapta si ca nu te pui la mintea ei.
Hmmm...renunta la prietenia cu ea, gaseste o noua "bisericuta" cu care sa stai. evit-o cat poti, iar daca o mai vezi"buna cf bine u..."scurt si la obiect.
Nu baga la suflet, succes!:*:*

| Bubbleh a răspuns:

Pai in primul` rand laughing aia nu e prietena. laughing in al doilea rand : laughing du`te si ia`o de par, da`o cu capu` de un copac de cateva ori si dupa aia scuip`o intre ochi laughinglaughing scuze am exegerat putin. : injur`olaughinglaughing

| wizopo a răspuns:

Spune-i sa te lase in pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-i la fel si tu. Spioneaz-o ca sa aflii mai multe despre ea. Cand are mai mare nevoie de tine, sa nu o bagi in seama. Poate isi schimba comportamentul...

| Laura_2393 a răspuns:

Nu ii mai dezvalui secretele tale, asfel de persoana nu se poate numi prietena. Meriti o prietena mult mai buna, si daca vei incercasa o schimbi ai minime sanse de reusita. Daca este genul de fata barfitoare nu ai cum sa o schimbi.

| Beibii a răspuns:

Hei!
O mai poti numi prietena?
Ignor-o, fa-te ca nu-ti pasa, gaseste-ti alta prietena, se va simti prost si va sti de ce. Va veni din nou la tine si va recunoaste singura ca a gresit. happy
imi dai fundita?:*

| lariisa99 a răspuns:

Nu o mai baga in seama. Spune-i ca nu e frumos! Nu mai vorbi cu ea!

| DizzYuzzY a răspuns:

Sa scapi de ea. in rest mai nimiclaughing

| CybeRAthlete a răspuns:

Trageo la raspundere. de ce ai zis aia, aia si aia.
de maine inainte sa ma ocolesti pe trotuar, am terminat orice discutie.
bafta

| ii a răspuns:

Nu te agita! Las-o sa te barfeasca oh go on
E clar ca e invidioasa pe tine dintr-un anumit motivwinking
Tu sa crezi in tine. ca esti mai tare ca ea si gata.
Tot ea cade prost ca te barfestewinking Intr-o zi o sa-si dea seama si ceilalti ca e o barfitoare si n-o sa mai aiba prieteni din motivul astawinking

| deea_5723 a răspuns:

Daca spui ca te barfeste, si esti sigura ca asta face...atunci nu iti este prietena. Iar barfele nu o sa le poti opri nicicand, iar daca incerci sa le dezminti este posibil sa intaresti convingerile celorlalti asupra celor auzite din diverse surse. Cel mai bine e sa mergi mai departe, cu totii suntem barfiti, unii stiu altii nu; indiferent de ceea ce faci, sau nu faci, vorbe si comentarii vor exista.
In concluzie eu zic sa nu ii mai acorzi statutul de
"prietena" poate doar de amica...in cazul in care esti foarte atasata de ea. pup si ai grija ce si cui spuiwinking

| Diana_4238 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa ii spui ce are cu tine. Daca ti-ar fi prietena cu adevarat nu te -ar barfi parerea meah asta e