| KaMy a întrebat:

Cum pot sterge definitiv un program din calculator?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati. 1. Daca programul are optiunea uninstall il poti dezinstala de acolo: Start/All Programs/programul respectiv/uninstall. 2.Din Start/Control Panel/Add or Remove Programs/programul respectiv si dai Remove. 3. Daca nu reusesti asa poti descarca si instala un program de dezinstalare, cum este si Revo uninstaller. 4. Daca nu reusesti nici asa(iti da eroare sau spune ca este folosit de calculator) poti descarca si instala un program, de exemplu Unlocker, folosit tocmai pentru dezinstalarea unora refractare. Succes si numai bine!

3 răspunsuri:
| anonnimaeu a răspuns:

Sal.din panoul de conrol de la start

| andrei_1755 a răspuns:

E simplu,de duci in control panel,la adauga si elimina(in engleza, add or remove) cauti programul, ii dai elimina(remove) ti se dezinstaleaza si ai terminat

| romeo29 a răspuns:

Format c:\