| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU:* cum sa fac, ca atunci cand ma enervez in privinta unei probleme? cand cineva imi faci observatii eu trebuie sa am mereu dreptate chioar daca nu am si nu reusesc sa ma controlez eu insamisadtip la acea persoana, chiar in cazuri mai urate trec la violenta dar nu fizic...si apoi incep sa plang si imi fac o fata dinaia urata de la nervi.va rog cine ma poate ajuta? as vrea sa fiu si eu ca ceilalti sa stiu sa ma controlez singura cu nervii, practc eu ma enervez din orice lucru banal...cateva sfaturi va rog frumos din toata inima!
funda:*

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa pateste unul din verii mei exact ca tine are trasaturi, daca ii zici ceva ca el nu e nimeni mai inteligent dar il ignor si nici nu vreau sa mai aud de el ca intelectuali sunt destui dar cu probleme psihice. Ai nevoie de calmante sau tratament prescriptionat de medicul de familie.

| Λndrei a răspuns:

Da? Pai mai taie din nervi dai dracul...
Eu ca sa zic, du-te la un psiholog pentru ca el este cel mai bun sa te ajute in acest caz.

| alexTT a răspuns:

Da-te cu capul de perete cat poti de tare si te vei linisti! Iar daca simptomele acestea apar foarte des si nu mai ai nici un control, arunca-te in fata unui tren.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vreau gen: pastile sau control psihologic... vreau sfaturi usoare pe care le pot practica eu simplu.winking:*

| XtremeRules a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand ai o izbucnire`d`asta, musca`ti limbahappy altfel vezi un psiholog.

| newoman a răspuns:

Trage puternic aer in piept, gandeste de 2 ori inainte de a deschide gura sau de a face ceva.
cand te simti mai presus decat ceilalti si crezi ca ai dreptate cauta sa fii tu propriul tau arbitru si sa incerci sa le cauti celor antrenati in problema argumente pentru a le justifica atitudinea, comportamentul, etc. Suntem oameni, este uman sa gresim si sa trecem prin probleme. Faptul ca actionam in urma judecatii ne deosebeste de animale.
Spune nu violentei, indiferent de modul in care se manifesta!

| simonael17 a răspuns:

Te inteleg perfect.si eu tot ca tine cred ca trebuie sa ne facem o programare big grin