| LalLyBoOmD a întrebat:

Deci am o colega in clasa asa de rea, enervanta si mai ales fitoasa si ma enerveaza la culme cu fitele si replicile ei de pitipoanca! Vreau sa ma razbun pe ea, sa-i fac farse si sa o infrunt ca nu mai pot ma enerveaza din prima secunda in care deschide gura! Daca ati fi in locul meu cred ca ati fi explodat! Va rog ajutati-ma! Va dau fundita + voturi!

Răspuns Câştigător
| PrincessLilith a răspuns:

Am si eu cateva colege asa la mine.fiinte unicelulare, cu jumatate de neuron maxim, alcatuite numai din fite.cand sunt foarte nervoasa pe o fitoasa din asta ma duc la baie, intru pe Google, dau jocuri de tortura (am gasit un site super)si-mi imaginez k e ea aia care o toparcesc.la unele jocuri poti chiar sa-i pai o imagine de a ei (fa-i o poza pe ascuns laughing.Si de ce sa te bucuri doar tu? cheama-ti si prietena sau alte fete care nu o plac. daca nu ai net pe mobil si mai e mult pana te duci acasa du-te la baie (cand nu e nimeni)si injur-o in soapta pana te calmezi.Chiar merge big grin eu am o vorba:Viata e o curva asa ca nu te juca.Stiu k de obicei oamenii zic chestii de genu "razbunarea e mama prostului", da si ei cred mai mult k sigur k razbunerea e cel mai dulce lucru posibil.asa ca daca ai ocazia sa te razbuni atunci go for it! eu nu prea am ocazii, fiindca cam toti colegii mei sunt cam *****.si stii proverbul cin se-aseamana s-aduna. daca dupa ce te-ai razbunat ea se cuminteste eu zic s-o ierti.ma rog, cel putin in fata celorlalti (prefa-te fata buna.aduce multe bile albe)ramane la tine daca vrei sau nu sa o ierti cu adevarat.
Bafta:*

11 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Eu nu am cum să știu cum e colega ta. După întrebarea asta mi se pare că tu te potrivești super OK adjectivelor pe care i le atribui ei. Crezi că dacă te răzbuni ești mai brează? Mai ales pe ceva așa pueril? Dovedești doar că eși la fel de terminată ca ea.

| Didi908 a răspuns:

Pfaiii... stiu exact prin ce treci! [ si eu am o colega asa] :@ imi vine sa o omor!
Pai ai putea sa o ingori TOTAL! ai putea sa-i acorzi o sansa[ asa cum am facut eu dar nu a mers] spune-i in fata sa numai fie asa! Sau vb cu colegii tai ca nimeni sa nu o mai bage in seama. si eu una cred ca o sa-si dea seama dc nimeni numai vb cu ea! [ cel putin aa cred]
Eu i-am spus in fata ca-i o curva! intr-o zi trebuia sa ia o hartie de pe jos de langa gunoi. si parca zici ca a luat un *** in mana si cu mana la nas. si dupa mergea cu fitele ei 2 bani. cred ca a tai la fel!

| MoonLight a răspuns:

Lumea e rea soro...n-o baga in seama. Evito cat poti tu de mult. Nu te ajuta cu nimic daca te razbuni pe ea. Razbunarea e arma prostului. Am o parere ca ai intre 11 si 13 ani. La varsta asta apare concurenta dintre fete. E normal asta.
Ma rog, intr-un colectiv nu trebuie sa va intelegeti toti. Colectivul nu voi il faceti. Daca o respecti si tu pe ea ca o colega atunci nu vei avea probleme. Respectati-va macar la gradul de "colege".
Insa daca tu chiar vrei sa te razbuni putin pe ea, foloseste-te de ce ai la indemana! Ai creta in clasa? Trebuie sa ai...i-a niste creta colorata UDA si manjestei putin scaunul si/sau spataru blushing. Laptele e si ala super bun in cazuri de genu. Depinde cum aveti bancile. Ia un pahar de lapte, deschidel si pune-l in locul unde tine mai mult ea picioarele. O sa faca balta. Daca nu iti convine asta, foloseste 2 rezerve de stilou. In ziua cand aveti sportul. Du-te la ea la banca atunci cand ea nu e in clasa si esti sigura ca nu te paraste nimeni, desfa rezervele si strange de ele cat poti pe hainele de sport din sacosa, dupa ce ai strans putin si s-au facut cateva pete ai 2 obtiuni : 1. sa lasi rezervele acolo sa se pateze mai rau sau 2.le iei si le arunci ca sa nu se prinda.
Bafta thinking

| stefyk97 a răspuns:

Pai daca enerveaza si restul colegilor ai putea vorbi cu ei sa stabilesti o pauza/intalnire in care sa mergeti la ea si sa-i spune-ti in fata ce credeti despre ea. Pur si simplu ii ziceti cat de tare va enerveaza anumite gesturi si comentarii ale ei si cand o sa vada cati sunteti impotriva ei, sigur o sa-ti revizuieasca comportamentul. Sau, daca nu vrei sa faci asta, o ignori. Ea e in clasa, tu iesi cu alti colegi afara.Ea merge la baie, tu stai in clasa. Sper ca te-am ajutat.

| LalLyBoOmD explică (pentru stefyk97):

laughing)laughing) Nu-mi mai tinti morala voi nu stiti cum e fata aia! Stiu ca nu e bine sa fac dusmanie dar eu nu pot s-o ignor, eu incerc, si tot ea cica-i mai tare! Ma enerveaza peste masura...nu stiu daca ati trecut prin asa ceva dar o fata ca asta de-a dracului ce e nu se lasa pana nu spune ea ultimul lucru! Daca da in mine ce sa fac dupa mintea voastra? C o data de doua de trei de patru de cinci ori m-am abtinut sa n-o strang de gat da cum pot sa mai rezist? Uite un exemplu de cum se poarta, da asta nu e nimic : Deci jucam handball la scoala (doar fetele ) si ea a trantit-o pe cea mai buna prietena a mea la pamant si i-a luat mingea din mana (ceea ce nu e permis ) si tot ea mai sare cu gura ca o incetineste la joc si cate iar apoi prietena mea urla la ea ca a faultat-o si a lovit-o si m-am bagat si eu s-o apar si atunci vaca aia se de mine cu niste replici si-s da ochii peste cap si cate faze de pitipoanca si pana la urma ma enervat si i-am zis sa-si taca gura... apoi mai tarziu ea avea mingea si ea m-a calcat pe picior si a zis ca eu am faultat-o! Da pai nu-i proasta? Zice-ti si voi!

| Lisadream a răspuns (pentru stefyk97):

Daca ar veni la tine cativa colegi si ti-ar spune ce parere au despre tine (ca nu le place lor cum te comporti sa zicem) ti-ai revizui comportamentul pentru ei? Le-ai face lor pe plac?

| stefyk97 a răspuns (pentru Lisadream):

Sincer? Daca chiar ar veni o gramada sa-mi spuna chestiile astea in fata, as incerca sa ma schimb. Hai daca zice unu, altu, nu as baga in seama, da deja cand e vorba de opinia multora...

| stefyk97 a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Mda, deja imi amintesti de o colega de-a mealaughing Stii, noi de obicei de batem joc de ea, deci si fetele si baietii, si ea pur si simplu nu mai poate comenta cand vede ca toti suntem contra ei. Da' vad ca a ta e si intepatathinking Pai, las-o in lumea ei si fa-ti de lucru cu prietenele tale, unde ea nu apare(cum zic toti la raspunsuri:s-o ignori complet)

| Passions a răspuns:

Heii...nu are rost sa te razbuni,te enerveaza,dar daca nu-ti face nimic nu are nici macar un motiv sa te iei de eawinking plus ca poti sa-i spui orice,poate totusi e caracterul care nu se va schimbawinking Ea e ea,si poate ca totul i se pare roz,daca tu vrei sa te razbuni pe ea,nu ai decat,dupa ce ca e un pacat,te alegi si cu multa dusmanie,si faci din tantar armasar,evit-o si las-o cu fitele ei acolo,arata ca tu esti mai inteligenta si ca nu o bagi in seama,nu ai de ce sa te iei de eawinking! Eu sincer am avut asa colege,desi cu firea mea nepasatoare,am ajuns sa fiu o prietena foarte buna cu aceea persoana, si de cand imi asculta sfaturile, s-a schimbat total in binewinking...deci ar trebui mai mult s-o iei ca pe o prietena,si daca tot nu vrea si e tot la fel de fitoasa,las-o acolo,ca Dumnezeu are grija de toate,si chiar daca te jigneste,nu o lua in seama,daca da in tine,ar trebui sa nu-i faci nimic dar ca sa nu te ia de proasta o ameninti,si daca mai da odata in tine,dai si tu in eawinking ai grija la toate astea, pentru ca la scoala nu e usor sa fii tu ala bun care sta in banca lui, dar nu trebuie sa faci anumite chestii doar pentru ca asa e firea ei!straight face

| Raamonikaa a răspuns:

Eu cred ca tu esti doar invidioasa ca ea e mai populara ca tine, mai draguta si mai spontana in raspunsuri. Daca nu ar fi asa, tu nici nu ai baga-o in seama, nici nu ti-ar pasa ca exista si astfel nu te-ar mai "inerva". happy Funda? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentele concrete in care te ataca pe tine direct, fizic sau verbal, spune-i clar ca nu-i permiti un asemenea comportament. In rest, ignor la maxim. Ca si cum n-ar exista.