| Iully99Puke a întrebat:

happy Imi puteti spune si mie la ce sporturi avem romani pana acum calificati in semi finale/finale sau ce or fi (JOCURILE OLIMPICE 2012 MA REFER) happy ca m-am tot uitat si nu prea am inteles multe laughing tongue FUNDA happy

1 răspuns:
| dienuta1990 a răspuns:

Jocurile olimpice de la Londra s-au terminat de mult iar medalii au luat :
1- Alin Moldoveanu-tir pusca aer comprimat
1-Sandra Izbasa - gimnastica sarituri
2- Alina Dumitru -judo 48 kg
-Corina Caprioru -judo 57 kg
2-Roxana Cocos-haltere 69 kg
2- Echipa de baieti de la scrima formata din: Rares Dumitrescu, Tiberiu Dolniceanu, Florin Zalomir si Alexandru Siriteanu
2- Catalina Ponor -gimnastica la sol
3-Echipa de fete de la gimnastica formata dinbig griniana Bulimar, Diana Maria Chelaru, Larisa Iordache, Sandra Izbasa si Catalina Ponor.
3-Razvan Martin -haltere 69 kg.
Sper ca ti-am fost de ajutor chiar daca a trecut mult timp de cand s-au terminat jocurile olimpice de vara Londra 2012.