| lary1399 a întrebat:

Mentionez de pe-acum ca nu vreau comentarii rautacioase, ci doar niste pareri sau idei. Am destul liber si imi place sa scriu. Mi s-a spus ca am talent la scris siu chiar imi place sa fac asta (descrieri, compuneri, povesti si altele) si am gasit un carnetel vechi (o agenda de buzunar mai exact) si m-am gandit sa o folosesc pentru a-mi scrie ideile cand ma plimb sau nu sunt acasa. Apoi m-am gandit sa-l folosesc la mai multe, sa-mi scriu impresiile sau parerile asupra diferitor lucruri, sa-l imbunatatesc si sa ma simt bine cand o fac. Problema e ca n-am multe idei si nu ma hotarasc daca sa-i pun rubrici si cam ce rubrici sau daca sa-l fac altfel. Voi cum la-ti face? Vreau ceva poate pe o tema sau orice alta idee. Orice sfat e valoros. Ganditi-va la acest carnet al meu ca la un oracol personal, dar fara intrebari. FUNDA PENTRU CELE MAI INTERESANTE IDEI.

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Animale pe care le-ai cunoscut si te-au impresionat, meserii placute si neplacute, culorile, orice ce vezi scrie despre el care ii este folosul.

| MiaAtasiei a răspuns:

Reactii ale tale si ale diferitor oameni din jur

| Patricia13BlackCat a răspuns:

Animale; Plante; Viitor(peste cateva mii de ani). Oricum, sunt doar niste sugestii

| lary1399 explică:

Mersi tuturor! Si credeti ca ar trebui sa las un anume numar de pagini si sa fac rubrici? Daca da, cam cate pagini sa las la o rubrica (eu scriu si o carte si o sa am nevoie de mai multe pagini cand e vorba de idei care imi vin gen monologuri sau ceva asemanator) sau aveti alte idei de organizare?
P.S. Carnetelul e destul de gros.