| anonim_4396 a întrebat:

Scuze daca intrebarea nu este la categoria corecta, dar am avut aseara un vis care m-a lasat cu cateva socuri mici, as putea spune straight face
Eu am un obicei seara sa ascult muzica in timp ce dorm. Este mult mai relaxant. Pana acum am visat doar lucruri care mi se imtampla zi de zi. Dar am ascultat acea melodie (JB ft Nicki Minaj- A beauty and a beat)-am ascultat-o ca este ft Nicki Minaj-si am visat ca Jb (desi nu sunt mare fana) ma saruta (deci mie scarba la fraza asta). Apoi baiatul care il plac cu adevarat il ameninta pe JB si incep sa se omoare (sau sa-si dea pumni).
Acum sincer am ramas cu un mini soc. Ce poate insemna acest vis?

Răspuns Câştigător
| SmekerasuxD a răspuns:

Din cate stiu eu, visele reprezinta procesul secundar rezultat din ordonarea memoriei si relaxarea creierului in timpul somnului.
Pentru a ordona amintirile petrecute in trecutul apropiat, creierul trezeste constientul in incercarea de a cataloga amintirile ce trebuie stocate. Uneori unele amintiri sunt asa de puternice (traumatizante, speciale, bizare) incat creierul nu poate sa le catalogeze din prima, si de aceea incearca in mod repetat sa le catalogeze (de aceea avem visuri care se repeta).
Am inteles de asemenea ca este foarte grava situatia in care nu visam (aici nu ma faptul ca uitam ce am visat), inca nu am reusit sa aflu de ce... sad

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred că-n vis te crezi Selena Gomez! Crăciun fericit!

| Indestructible a răspuns:

Nu înseamnă absolut nimic. E doar un vis.

| oAaaNaa a răspuns:

Cred ca nimiclaughing

| StYle3 a răspuns:

Tot ce visezi in viata reala se transmite invers.