| Swany a întrebat:

Hey happy
Vreau sa fac un filmulet despre mine si prietena mea cea mai buna.
Nu vreau doar un simplu filmulet. vreau ceva mai special happy
Si as vrea sa imi spuneti niste versuri legate de prietenie :d

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Iti recomand sa cauti tot felul de aforisme si citate despre prietenie...sunt foarte multe si crede-ma sunt unele pe care cand le-am citit mi-au placut enorm si m-au atins foarte mult... http://www.intelepciune.ro/despre/prietenie/citate
http://www.citateistete.ro/2008/03/15/citate-despre-prietenie/ si daca ai rabdare sa le cauti o sa gasesti cel mai bine... dar asa cum ti-a zis mu51c incearca sa faci ceva ce vine de la tine... o sa aiba impact si mai mare cand va sti ca nu e luat de pe net;). Spor la treaba.

8 răspunsuri:
| Swany explică:

@Mu51c - Inainte sa pun aceasta intrebare crede-ma ca am cautat.si am gasit tot felul de propozitii care nu ma ajutau la nimic.straight face.am scris mai sus."Nu vreau doar un simplu filmulet. vreau ceva mai special happy"

Mersi oricum!

| Swany explică:

@thehope - Mersi mult :*

| -TattO- a răspuns:

Sunt pe google. nu stiu de ce nu ia de acolo. toti iti vor zice ceva asemanator ca acolo. pana la urma. tot acolo ajungi... o parere. asculta-ti inima. daca nu faci fata. ia de pe net.ai de unde alege ce iti place

| Crs a răspuns:

Incearca versurile din melodia Prietenie adevarata, cantata de Adda sunt foarte frumoase love struck

Uneori stau si ma gandesc Doamne
Nu stiu cum sa ii multumesc, cum,
Sa-i mutumesc pentru tot ce a facut,
Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt,
Ca m-a intarit: ''Fata mergi inainte,
O sa ai parte si de fapte nu doar de cuvinte!"
Orice ar fi voi fi aici mereu,
Stii bine te poti baza ai sprijinu' meu,
Mi-ai dat Doamne tot ce-i mai frumos.nu se putea.
Mi-ai dat speranta s-o traiesc si-o traiesc prin ea
Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele
Cand plangeam din despartiri sau barfe rele
De mici copii ea mereu ma apara,
Acum ca e mare e ca si mama mea.
Ma alinta, ma rasfata cat se poate
Si-mi da si pumni sa ma trezesc la realitate

Refr.:
Cazi... Te ridici ...Tot ce-ti zici e RABDARE
Plangi... Te distrugi... Vrei sa fugi... Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai... Totusi pare (ie) ca nu te descurci ...sa le pui lumea la picioare

Acum vad a venit si randul meu,
Sa am grija de ea, asa cum a facut ea mereu
Si nu pot Doamne mainile imi sunt legate
Nu pot sa fac sa o trezesc la realitate
Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta
Sa uite tot ce-a fost ca-i fata desteapta
Ca merita tot ce e mai bun
Trecutul e trecut viitorul conteaza acum
Daca as putea i-as da parte din mine
Vreau sa o vad zambind, urland de fericire
Se spune ca putem s-o luam de la capat,
Sa dau peste amintiri asa doar in treacat
Ca astazi cazi, te ridici, maine-ti trece
Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste
Ca impreuna trecem peste tot
Ca o prietenie trece si prin FOC

Refr:
Cazi. Te ridici.Tot ce zici e RABDARE
Plangi... Te distrugi... Vrei sa fugi... Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai.Totusi pare (ie) ca nu te descurci... sa le pui lumea la picioareee….

Cand ai un prieten aproape de tine
Uiti de ce e rau si te gandesti la bine
Prietenia e un lucru sfant
Si la ea am putut s-ajung

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!:X

Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!
Cand spui "Ce mm faci?! Pe unde esti?!"
Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti`! #

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

| mada. a răspuns:

Pai daca vrei cv special, incearca sa faci tu singura, sa nu copii de pe net, daca pui suflet o sa-ti iasa mult mai bine decat 1000 de versuri de pe net:-)

| PaisonPink a răspuns:

De cand este omul pe acest pamant.
A avut adesea de spun un cuvant,
Dar intotdeauna, el si-a gasit
Sufletul cu care la drum sa fii pornit...
Sufletul e in prietena ce iti e alaturi.

Imi doresc in viata, sa intalnesc
Oamenii buni, prieteni, sa-i pretuiesc.
Cum vor fi prieteni, fiindca sfatul lor.
Imi va fi lumina
Sincer stiu ca vor.

Dumnezeu sa iti dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare.pentru un prieten adevaratToti aud ceea ce spui. Prietenii asculta ceea ce spui. Dar cei mai buni prieteni asculta si ceea ce nu spui.

Eu iti mai dau si un site : http://www.mesaje.mylovex.net/mesaje-despre-prietenie/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite am niste versuri in engleza by Hannah Montana: You`re true friend... You`re here till the end! You pull me aside when something is right! Talk whit me now and into the night! Till` it`s alright again! You`re true friend!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite am nishte versuri in engleza by Hannah Montana: You`re true friend ...You`re here till the end! You pull me aside when something is right!Talk whit me now and into the night! Till` it`s alright again!You`re true friend!