| Here4u a întrebat:

Heyy! Maine este scoala altfel si vreau si eu niste idei cum as putea sa imi fac părul. Detalii: parul lung aproape pana la fund, si saten deschis dar la lumina deschis.Si am breton! Multumesc! Si vreau metode usoare, fara placi sau bigudiuri! Paa!

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Il piepteni si gata.

| MeGustaaaaa a răspuns:

"Sa imi parul"?laughing)..Sa iti ce parul?laughing...Il poti prinde intr-o coada sus, iar bretonul cu o agrafa.Il poti impleti apoi face coc, sau doar impletit.Nu conteaza cum il faci, conteaza sa ai imaginatie si sa-l aranjezi frumos. Funda?

| mat31new a răspuns:

Pana la fund? haleleu, ce podoaba cari ♥

| Stancescu_Madalina_1998 a răspuns:

Pai... am mai multe idei! Iei o parte din par din partea dreapta sau stanga si il legi cu un elastic in spate apoi o funtita frumoasa. Codita impletita, doua codite. daca ai parul lung iti poti lua putin par si iti faci un coc prins cu o clema, si restul il lasi desfacut. sau o coada impletita in partea care vrei u, si parul care ti-a mai ramas il poti pune peste codita pmpletita! Iti iei bretonul il tapezi, il umfli mult, apoi o parte din el il prinzi in ce parte vrei iar apoi iti dai pe el cu fixativ, si iti iei parul si il prinzi la spate til bagi prin interior. Buun. inca o coafura foarte frumoasa pe care si eu am folosit-o cand aveam parul lung,.: iti iei parul din partea stanga il impletesti si pe celalalt care a ramas il prinzi in coada, iar coada impletita o prinzi cu o clema frumoasa. Sper ca tiau placut parerile mele. Fundaa? plss

| Semilica a răspuns:

Cu placa si gata