| Bdtd04 a întrebat:

Heyy!:o3.Cine are tumbl-r? imi puteti da linkul cu blogurile voastre? acesta e al meu :http://dianaqueenb.tumblr.com/ Imi puteti spune cum ati facut voi ca blogul vostru sa arate mai bine? Nu prea ma pricep. Il am doar de 5 zile...

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

Http://beringsmyka.tumblr.com/

pai ca sa arate asa, prima oara am cautat ore in sir pentru tema potrivita :))

http://icatchingfire.tumblr.com/tagged/list

aici ai o lista cu o gramada de creatori de teme, dai click pe oricare dintre nume si cand ajungi la blogul lor ar trebui sa fie acolo un link langa descriere unde scrie "Themes" sau "My Themes" ...acolo le gasesti :))

daca nu stii sa le instalezi(practic iti da acolo o gramada de cuvinte fara sens pe care trebuie sa le copiezi si sa le pui in codul temei nu e la fel de complicat pe cum descriu eu :))) ) te pot ajuta eu

cat despre gifuri(chestiile miscatoare), acelea l-am facut eu in photoshop. daca vrei iti pot face si tie un gif(dar imi trebuie un link de descarcare al video-ului si nu un link de youtube...sau pur si simplu numele filmului/videoclipului/episodului si scena pe care o vrei :D sau pozele care le vrei in gif )

in ce priveste postarile, postez tot ce imi place, nu ma restrictionez la vreo categorie(insemnand ca postez chestii din filme/seriale, chestii amuzante, poze etc. practic e o gramada amestecata de chestii :P). Ceea ce am invatat este niciodata sa nu repostez nimic(adica sa salvez o poza pe care o vad acolo si sa o postez iar) deoarece este un mare semn de nerespectare a creatorului/fotografului original.Cat timp exista un buton de reblog nu e nevoie de repostare:))

Si daca vrei sa stii cum am facut sa se schimbe pozele(daca dai refresh se schimba giful) nu ezita sa intrebi:)))

Noroc!