| SsEcRetDOLL a întrebat:

Heyy... xD (sunt noua pe TPU, deci nu prea stiu nimic despre el, app: scuze pentru categorie) Am o intrebare! De fapt am doua big grin
1. Sunt Utilizator Junior! Care est e urmatorul grad? (exista, nu?)
2. Cum fac sa avansez? Adica ce trabuie sa fac!?!?

(stiti, la fiecare intrebare pusa am grija sa caut o fundita, si am gasit una portocalie, mare si frumoasa si sunt atat de curioasa: cui o sa i-o dau? grabiti-va, vreau sa aflu xP)

Răspuns Câştigător
| Mustache a răspuns:

Urmatorul si ultimul grad este gradul de senior.
Avansezi dupa ce ai 100 de raspunsuri scrise si 10-20zile de la inregistrare.

8 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

1.Senior
2.Trebuie sa ai minim 100 de raspunsuri si minim 10 zile de la inscriere.Nu conteaza numarul de fundite.
Citeste http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente pentru mai multe detalii.

evenso
| evenso a răspuns:

Buna!

Sunt doua categorii: Junior si Senior

Membru senior devii atunci cand ai macar 100 de raspunsuri date si minimum 10 zile de la data inregistrarii.

Ca sa avansezi trebuie sa dai cat mai multe raspunsuri bune astfel vei acumula puncte.

Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte.

Pentru mai multe informatii acceseaza http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Succes!

| SsEcRetDOLL explică (pentru evenso):

M-am cam grabit cu funtitsa, dar data viitore voi mai astepta ince 5 minutele dupa postarea intrebarii tongue
Se invata din greseli, nu? big grin

| evenso a răspuns (pentru SsEcRetDOLL):

Si preotul bun pana la moarte invata laughing
Ma bucur daca te-am putut ajuta happy

| ZK a răspuns:

Bună.
1.Da,există următorul grad, adică cel de utilizator senior.
2.Ca să devi utilizator senior, trebuie să ai minim 100 de răspunsuri aprobate și să fi trecut 10 zile de când ți-ai făcut cont.Numărul de funde, rankul sau scorul nu contează.

| KarinaD a răspuns:

1. Membru Senior
2. 10 zile petrecute pe site si 100 de raspunsuri postate
bafta! happy

| SsEcRetDOLL explică (pentru KarinaD):

Merssii de ajutor! (tuturor) happy