| ღღsmileForeverღღ a întrebat:

Hi! cine poate sa-mi raspunda la urmatoarea intrebare are funda instant! deci este asa:
,,-Ei! parca nu mai am tinere de minte ca sa-ti povestesc toate nazdravaniile copilariei.
-Cu mare parere de rau, trebuie sa constat ca aducerile-aminte te-au coplesit. "
Cerinta este urmatoarea: indicati partea de propozitie care determina primul grup de cuvinte din replica nepoatei.
scuzati categoria si multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| George_Andrei_1999 a răspuns:

Complement circumstantial de mod

1 răspuns:
| narukgeo a răspuns:

Pai cred ca replica nepoate este a doua deci partea de propozitie este atribut.